+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 62

Тема: Съхранение на Липо

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    И аз имам малко въпроси относно съхранението и използването на ли-по батерии.
    Какво разбирате под "съхранение за дълъг период от време"? Над колко дена? Аз карам сравнително редовно- в седмицата правя поне по 1-2 цикъла на всяка батерия, необходимо ли е да полагам някакви грижи относно съхранението на батерията в тези 3-4дена в които не я ползвам?
    Също така, идва зима, температурите падат, необходимо ли е преди каране да подгрея батерията на около 20-25градуса? Днес (беше около 5-10градуса) забелязох че след карането батерията ми се беше загряла до около 30-тина градуса, а когато си карам в топло време (около 20-25градуса) батерията ми не загряваше въобще. На какво се дължи този факт?

    Задавам такива въпроси зашото батерите са големи и съответно скъпи, а аз искам те да са в добро здраве. За сега няма никакви проблеми, но ниските температури малко ме притесняват.
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Всички Литиеви батерий се съхраняват на 70% заредени, включително на телефони, лаптопи и други устройства. Така заредени могат да стоят поне година. Имам такава батерия заредена и след 1 год. си беше пак толкова заредена.
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен