Quote Originally Posted by steysi_gb View Post
Идеята наистина е добра....Колко жалко за "черните овце",които по такъв начин искат да демонстрират превъзходство,вместо да оптимизират всички елементи по механиката....Какъв моделист трябва да си и как би се чувствал ако побеждаваш с измама....А на всички мои приятели и колеги,които не биха го направили,пожелавам весели празници
Наистина е много жалко да си разработваш модел, в който си оптимизирал целия пропулсивен комплекс съставен от скъпо оборудване, да блъскаш сума километри по пътищата да отидеш на състезание и някой по нечестен начин да те победи.
Не съм присъствал на миналото световно но общото впечатление споделено от повечето мои колеги и приятели че фурума е бил опорочен именно от подобни изцепки.
http://forum.rcdesign.ru/f72/thread201708.html
мисля че има доста светлина по въпроса.
При нас подобни злоупотреби не са практика. И това не предполага засилен контрол.
Моята основна идея е да се опрости и минимизира загубеното време между стартовете ако съдиите решат да приложат правото си на контрол.
Които реши да мами със или без него пак ще се справи.

Не мога да проумея защо Станислав е останал със впечатлението че аз съм против поевтиняването на хобито. Нещо повече на срещата аз предложих толерантност към тези чийто батерии са извън нормата.
На практика в много случей ни се е случвало да си получим батери по тежки от обявените
Последват модификации и кво ли не за да свалим 5 грама при което рискуваме да пострадаме и хобито ни става неприятни емоции.

Освен в оборудване разходите по хобито ни вклучват и транспорт хотели и т н.
аз лично не съм съгласен да правя тези разноски при положение че по някъкви причини не мога да направя 4 старта. И ако нямаме инструменти да понижим цената на петрола или тази на желязото можем да направим така че тези които са отишли на състезание да имат 4 старта.