+ Ново Мнение
Страница 3 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 32

Тема: Правила за класове М -2011 г.

  1. #21
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Идеята за въвеждане на 3S липо не е "разработена" тук...прието е и в Навига и не е редно да се разграничаваме от правилата на световната федерация..... А там играят финансови интереси Що се касае за контролерите,наистина можем да намалим токовете и да ги вкараме в по-нормални амперажи ...за сметка на нови мотори. и акумулатори
    Станислав Христов

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Разрешаването и на плоските лифета е добро решение.
    Click image for larger version

Name:	Miny_Expert-A123_cell.JPG
Views:	1851
Size:	97.7 KB
ID:	2494
    От картинката се вижда, че са с по-малък пад на напрежението от А123 и то при по-голям товар.
    Георги Георгиев

  3. #23
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Гоше,не знам дали им е по-малък "пада",ама много се подуватНе ми се побират в модела вечеНа всичкото отгоре на теста за разряден ток не могат да достигнат и 70% от капацитета.Какви ли не евквилибристики не правих с тях:подбор под товар,разделяне на пакета с цел охлаждане на средните клетки,баланс на ниско напрежение,съхранение в хладилник.....нищо.С всеки изминал старт ставаха все по зле.А като се сетя,че цената им е колкото 2 липота,че и отгоре.За теглото -не коментирам.Шегуваме се с другите габровски моделисти,че по време на заряд не се гледа дали са балансирани,а кога пакета ще стане...цилиндричен
    Станислав Христов

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Леле накъде отива темата!
    Матеев пак ще се наглага да триеш приятелю!

    Станиславе,
    ние нямаме подута клетка.
    - Клетките за Еко старт 4500 15С носят повече 250 разрядни цикъла със 20 А разреден ток
    - Клетките за Мини Експерта и Мини Моното 2500 35С носят повече 350 разрядни цикъла със 25 А разреден ток
    - Клетките за Мини Хидрата 2250 35С носят повече 200 разрядни цикъла със 40 А разреден ток
    - Клетките за Експерта, Моното и Хидро 5500 35С носят повече 300 разрядни цикъла със 50 А разреден ток
    Преди капацитета им да падне под 80%


    Отделен е въпроса кое колко струва

    За да не се подуват трябва да са със ниско съпротивление. Това няма как да стане на индустриална линия където серия е 700 -1000 бройки
    Това няма как да стане със смеси вместо графит по анодите както при липото.
    Но най вече за да се докара съпротвлението решаващо се оказва захващането на анода към пластините които го отвеждат извън клетката.

    Таралежа е доста голям и иска пари или дупе!
    Последна редакция от Иво горанов; 01.12.2011 на 20:01.

  5. #25
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Иво,пропуснах да спомена,че въпросните лифетки са от Хобикингhttp://www.hobbyking.com/hobbyking/s...ePo4_Pack.html .А това ,че произвежданите от вас пакети са светлинни години пред ширпотребните е неоспорим факт.
    Станислав Христов

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    да ама са поне 10 пъти по евтини
    ние за 39 долара само сепаратора не можем да купим.
    аз не знам как може някой да направи клетка със Ndno-wire аноди и тя да е под 50 долара съответно батерията 100 или 150 ако е 2 или 3 клеткова.
    В упоменатия сайт виждам батерии на цени значително по ниска от себестойността им

    Гаден е парадокса че над 80% от активите са въвлечени в правенето на LiFePo или LiMno.
    Всички знаят, всички могат и накрая правят клетки с 5 пъти по високи съпротивления от липото.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    2012

    Смятам да продължа темата
    освен че следващата година се обсъжда в Навига къде да бъде световното усилено се тиражира експериментално състезание в класове мини Моно и Мини Хидро.
    Само има една малка подробност с какви правила ще го пуснат.

    Освен това у нас Еко -Старт ще има безколекторна алтирнатива 1020 12 за мотора и ще престанат мъките с еднодневките.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    18

    Мисля, че тук е мястоо да предложа за догодина по състезанията да се носи едно кантарче и да се теглят моделите и акумулаторите, защото ми направи впечатление, че тези точки по правилника не се следят много много, а според мене са си доста важни.
    Димитър Ненов

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Letniq View Post
    Мисля, че тук е мястоо да предложа за догодина по състезанията да се носи едно кантарче и да се теглят моделите и акумулаторите, защото ми направи впечатление, че тези точки по правилника не се следят много много, а според мене са си доста важни.
    Кантар + мултицет е имало на съдийската маса при всичките кръгове от републиканското и на ученическото първенство.

    Разбира се че не се мерят всички модели и батерии ама това си е право на съдиите. Те са подложени на такъв стрес и едва ли трябва да имаме претенции към тях за това.
    И въпреки това би могло да се приложи опит от колегите в другите държави.
    За да се облекчи съдийския апарат там е въведена транспондерна система, ама това не знам как ще стане у нас освен ако България е домакин на европейско или световно и се изнамерят средства за закопуването и.
    В някои първенства участник от клуб е ангажиран в помагане на съдийската маса при което той проверява съответствието на моделите към изискванията преди и батериите след съответната гонка.
    Аз лично съм мерил и напрежения на клетки и тегла, независимо че съм участник в същия клас.
    Въпроса опира до организация по точно до допълнителното и усложняване.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    коментара излишен за нормата на ватлимитера

    Най после КууРртик изплЮ камъчето
    Цялата новина
    http://forum.rcdesign.ru/f72/thread252865.html

    Добрата новина е че световното ще е в Чехия, (далеч по евтино от Австрия)
    И че Пазарджик ще е домакин на Европейското.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. ПРАВИЛА НА ФОРУМА
    от Administrator във форум: За форума
    Replies: 11
    Последно мнение: 28.04.2012, 11:37

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен