+ Ново Мнение
Страница 2 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 32

Тема: Правила за класове М -2011 г.

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by steysi_gb View Post
    Идеята наистина е добра....Колко жалко за "черните овце",които по такъв начин искат да демонстрират превъзходство,вместо да оптимизират всички елементи по механиката....Какъв моделист трябва да си и как би се чувствал ако побеждаваш с измама....А на всички мои приятели и колеги,които не биха го направили,пожелавам весели празници
    Наистина е много жалко да си разработваш модел, в който си оптимизирал целия пропулсивен комплекс съставен от скъпо оборудване, да блъскаш сума километри по пътищата да отидеш на състезание и някой по нечестен начин да те победи.
    Не съм присъствал на миналото световно но общото впечатление споделено от повечето мои колеги и приятели че фурума е бил опорочен именно от подобни изцепки.
    http://forum.rcdesign.ru/f72/thread201708.html
    мисля че има доста светлина по въпроса.
    При нас подобни злоупотреби не са практика. И това не предполага засилен контрол.
    Моята основна идея е да се опрости и минимизира загубеното време между стартовете ако съдиите решат да приложат правото си на контрол.
    Които реши да мами със или без него пак ще се справи.

    Не мога да проумея защо Станислав е останал със впечатлението че аз съм против поевтиняването на хобито. Нещо повече на срещата аз предложих толерантност към тези чийто батерии са извън нормата.
    На практика в много случей ни се е случвало да си получим батери по тежки от обявените
    Последват модификации и кво ли не за да свалим 5 грама при което рискуваме да пострадаме и хобито ни става неприятни емоции.

    Освен в оборудване разходите по хобито ни вклучват и транспорт хотели и т н.
    аз лично не съм съгласен да правя тези разноски при положение че по някъкви причини не мога да направя 4 старта. И ако нямаме инструменти да понижим цената на петрола или тази на желязото можем да направим така че тези които са отишли на състезание да имат 4 старта.

  2. #12
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Това,че си против поевтиняването на хобито, никога не съм си го дори и помислял За сметка на това си направих труда да изчисля времето ,необходимо за провеждане на един старт от всички категории/мъже и юноши/с минимализиране времето между тях на 5 минути и средно по 2 групи в клас....Резултата е отчайваш! - 320 минути
    ,което е близо 5 часа и половина...Умножено по 4старта- ....22 часа непрекъснати стартове за период приблизително 48 часа,без това да включва регистрацията и банкетаОчевидно е че проблемите тепърва предстоят
    Станислав Христов

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Станиславе много си прав!
    Праблемите си съществуват и тяхното задълбочаване предстой.
    Ето ти си направи усилията да публикуваш правилата.
    Освен чисто информация те са тема за размисъл и дискутиране.
    Помниш че срещата се проведе само от няколко човека които намериха време и средства за да присъстват.
    Ние няма как да решим проблемите ако ги гледаме отстрани.

    Никак не ми си иска да се въведе транспондерна система. Тя при нас няма да подобри нищо.
    Никак не искам въвеждането на електромери, ват лимитери и подобни
    Искам да карам със приятели колкото се може повече и по дълго.

  4. #14
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Всъщност най-евтиното и лесно нещо ще е да се въведат ватметри и да се премахнат всякакви ограничения върху каквото и да било от конструкцията и електрониката на лодката. Например:

    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10080
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10349
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10786

    Организатора за състезанието трябва да закупи 6 еднакви ватметъра и след това да им направи метрологичен контрол с цел изясняване на грешката при измерване. И после преди всеки старт поставя във всяка една лодка по едно такова устройство (на батерията или директно на перата на мотора).

    При това положение може да остане едно единствено ограничение.
    Например: В рамките на една гонка да не се използват повече от 50 Wh енергия.
    А всеки да си я консумира както си иска - в началото или в края, с мощни мотори или не, с яки батерии или не и т.н.
    Росимир Матеев

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Ватметрите в трите дадени по-горе линкове наистина не са скъпи но като им гледам теглото не мога да си ги представя как ще стоят в едно мини. А и преместването им от параходите на едната група в параходите на другата ще отнеме повече време от измерване на напрежението пък било то и с разлепяне на капаците. Ако всеки тръгне да си купува и да си го настройва познайте какво ще стане. Също така това означава още една джаджа в лодката за която трябва да се харчат пари. Мене лично подобни правила сигурно ще ме откажат от състезанията по корабомоделиъзм.
    Георги Георгиев

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Темата за електромерите по играчките ни е в поцес на обсъждане в широк мащаб извън страната ни.
    Във ECO-IDC те ще се карат експериментално следващата година тъй като първите опити със проекта Хидро -2 в Lipo Masters e бил неуспешен.

    Въвеждането се цели тези които имат интереси в разпространението на батерии и/ или достъп до линиите да НЕ си направят изсилени баттерии.

    (В една клетка от 130 грама може да се вкарат 5300 ама могат да влязат и 13 500 . Със 5300 сме карали повече от 50 пъти . Със 13500 се кара 2 или 3 старта.)

    Посочените от Матеев ватмери не са приложими поне в моите играчки
    - пиковите токове при хидрото ми са 160 ампера
    - съпротивлението на ватмерите към този етап е достатъчно голямо да се усети дори и от неопитен присъствието им в лодката.
    - тази допълнителна джижавка допълнително понижава надежността на сетъпите ни.
    - във много модели като мини-експерта или хидрото няма как да бръкнеш и ровиш комфортно

    аз лично имам подобно устройство
    http://www.sm-modellbau.de/shop/prod...id=46&cPath=11
    със 400 амперов токов сензор
    http://www.sm-modellbau.de/shop/prod...id=84&cPath=11

    Разликата със и без него се усеща на моното да не говоря за хидрото кво наказание е да се помести
    в лодката.

    като изклучим финансовата страна, отчитането на изразходваната енергия ще отнеме време,което и без това не стига за провеждане на състезание.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    лоша новина

    Независимо от факта че тя не свързана със темата.

    Европейското по корабо ще бъде не в Полша както е било обявено след края на световното.
    Още по лошото е че ще е в Моерс Германия.
    Така че състезателите ще имат уникалната и единственна възможност да пропътуват едни 2000 километра за да се насладят на стегнатия от бетон жилижен комплекс.
    Може да се учуаства и със модели не само с плаващи чертежи, като тези които си занесът лодките ще имат възможност дори и да ги пуснат в определените за стартовете часове без да бъдат санкционирани за нарушаването на шумовите изискванния в жилищен квартал.

    Това което свързва поместеното по-горе със дискусията в темата е именно лошата новина за нашето хоби.
    Колкото и да ни се иска НАДПРЕВАРАТА във ЕНЕРГОВЪОРЪЖАВАНЕТО няма спре.
    дакато мафията Навига се води само и единственно от финансовите интереси на някои хора (Михаел Дамн и обкръжението от пошлушковците му) няма да има разум. Няма има липо баттери способни да издържат 10 старта ще има свръх мощни еднодневки.

    Веднъж и ние да имаме повод да се възгодеем с това че сме над тия неща и ще си караме със квото ни падне само и само да е достъпно и да има повече хора на гьола

  8. #18
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Вече нищо не ме учудва...естествено че ще е в Германия.../ЗАЛАГАМ ЗА месец ОКТОМВРИ.. ха- ха- ха/,....даже и световното 2012 пак трябва е там/може би в личния басейн на г-н Дамн/.. и така , докато в Навига останат да членуват само" Родината на ПРЕДСЕДАТЕЛЯ "...и..... Китай
    Последна редакция от steysi_gb; 17.03.2011 на 13:08.
    Станислав Христов

  9. #19
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    ДА СА НИ ЧЕСТИТИ НОВИТЕ 3 S ПОЛИМЕРКИ Както може би разбрахте,от тази година в класове М са разрешени и 3S липота,като се запазва тегловното ограничение.Четири месеца преди началото на Шампионата имаме вече ясни правила,което е един вид прецедент.Неоспорим факт е, че управителния съвет на секцията и в частност нейния председател са си свършили перфектно работата
    Последна редакция от steysi_gb; 17.03.2011 на 13:17.
    Станислав Христов

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Поздравления най-вече за ясните написани черно на бяло правила и то още януари месец.
    А ще споделите ли какви са предимствата и недостатъците на 3S спрямо 2S. Единственото което ми идва наум е по-малкия ток.
    Георги Георгиев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. ПРАВИЛА НА ФОРУМА
    от Administrator във форум: За форума
    Replies: 11
    Последно мнение: 28.04.2012, 11:37

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен