+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 16 от общо 16

Тема: Нова технология за четене положението на стиковете на предавателите(тема за размисъл)

  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    А, не се притеснявай. Тази апаратура е на това дередже от ползване.....тя се е изплатила вече, ама се опитваме да и направим изкуствено дишане за още някой месец живот.

    Стига бе, от пролетта до сега какво толкова ползване?!?! Виж, ако говорим за замърсяване, това е друга тема. Как е съхранявана, ако не е тайна? Питам, понеже досега впечатленията ми са отлични и искам да разбера доколко ще изкара проверката на времето. Ако са същите л..а като W-fly?!?!

    Това с магнитните полета... как се държи подобна система във времето? Магнитите отслабват, променят се, влияят се от много фактори. Дали старите, изпитани потенциометри няма да се окажат по-доброто решение?
    Георги Русинов

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post

    Стига бе, от пролетта до сега какво толкова ползване?!?! Виж, ако говорим за замърсяване, това е друга тема. Как е съхранявана, ако не е тайна? Питам, понеже досега впечатленията ми са отлични и искам да разбера доколко ще изкара проверката на времето. Ако са същите л..а като W-fly?!?!

    Това с магнитните полета... как се държи подобна система във времето? Магнитите отслабват, променят се, влияят се от много фактори. Дали старите, изпитани потенциометри няма да се окажат по-доброто решение?
    Ами не знам...Коцето я получи преди месец и нещо ( втора ръка ), но, като опитахме да я подкараме установихме проблема и от тогава го бистрим. Най-странното е, че потенциометъра си изглежда супер добре, а прави магарии - в краищата на обхвата прави проблеми, нулата се еб@ва от време на време...странно поведение. След почистване и напръскване с контактен спрей нещата се позакрепиха за няколко дни и...после всичко се повтори отново.
    От днес има добри новини. Говорих с ХИС-АД - София. Произвеждат подобни дебелослойни потенциометри върху керамична подложка. Дебелослойните ХИС потенциометри са в пъти по-износоустойчиви от потенциометрите върху FR4 ( стъклотекстолит ). Сега правим чертеж на платката и ще дадем да се произведат няколко мостри. В най-скоро време мисля, че ще събираме желаещи моделисти с подобен проблем за новото потенциометърче.

    По отношение на магнитните полета - не се притеснявай. Съвременните магнити са с много дълъг живот. Промяната на интензитета е <1% на 10 години, та няма страшно.
    Последна редакция от nickarsow; 25.11.2010 на 14:41.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    Здрасти Гоше не съм те занимавал с този проблем не защото не уважавам познаията ти по този въпрос а щото знам че си много зает пък и сметнах че с Арсов ще се справим. Проблема който го имам е че нямам движение на десния стик. Когато отидеш в менюто на дисплей виждаш двете команди/елерон иелеватор/стигнали до някъде и краи повече никакво движение. След ремонта нещата си доийдоха на място но за кратко но и се появи и проблем с нулата.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Колега беше побликувал това :
    http://forum.rcdesign.ru/f4/thread13...ml#post1850156
    става дума за калибриране на потенциометрите .

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    Еврика най после и на моята улица изгря слънцето, един приятел успя да въстанови потенциометрите и вече всичко е наред или поне така така се надявам. Пробата е направена само на симулатор. По негови думи много внимателно е презанитил изводите. Иоще нещо според него тряба да им се капне по 1,2 капки тънко машинно масло - не е направено но ако искам няма проблем защото това става без да се разглобяват. И още на всички моделисти и помагачи пожелавам много здраве и весело посрещане на новата 2011г.

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Това със смазването на потенциометрите е нож с две остриета. Има такива, които трябва да се смазват и такива, които НЕ БИВА да бъдат смазвани. Става дума за неминуемото износване и съпроводените с него отделяния на частици, които е възможно да полепнат... Дълга и широка тема. Има специални тънки греси/вазелини за тая цел, но доколкото знам не е подходящо за всякакви потенциометри. Някои просто трябва да останат сухи... Силно се надявам да нямаш проблеми и с времето нещата да си останат перфектни! При мен засега няма кусури, но и експлоатацията не е кой знае каква, не повече от 30-тина часа. Но и моите са по-различен модел, не са Турниги.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Защо не мога да пиша във форума
    от Penev във форум: За форума
    Replies: 1
    Последно мнение: 03.01.2010, 18:28

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен