+ Ново Мнение
Страница 4 от 6
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 57

Тема: Акробатче

  1. #31
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Quote Originally Posted by muns View Post
    планира много добре с леко подпиране с горна.
    Това според мен е нормално- на планерите сигурно си виждал колко голям ъгъл на поставяне имат.
    междудругото аз реших да пенсионирам моя депронен тренер след последен шанс в парка. Успях да направя няколко успешни полета и полетния ден завърши с леко кривната ос на безколекторника. Тялото е с много ремонти само опашката е непокътната. НО мисля да дам нов шанс на крилото като направя долноплощник (да е по акробатичен). Крилото е от депрон и май е доста наде 200 грама. 1 метър (ако се сещаш от другия форум "тренер мк 17 до електро"....
    Според теб може ли да се направи модел с това крило или да правя ново по леко. Целта е моделче което да е малко леко и маневрено защото в града няма място а за да карам ДВГ самолетите трябва да се пътува с кола
    Габриел Димитров
    Варна

  2. #32
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Мисля, че за 1 м е доста тежичко. Това го правя сега, размаха е 1.20, хорда - 210 и елерони още 35.



    Още малко тегло ще качат елероните - от 6 мм депрон, машинката - 9 грамова и тиксото.
    Мисля, че ще се включа в 150 - 160 гр.
    Много е здраво на огъване и осукване, на първия ми тренер е почти същото. Съчалявам, че не снимах изработката.
    Ако те интересува, питай.
    Последна редакция от muns; 22.03.2010 на 14:55.

  3. #33
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Сега видях снимката на крилото, профила изглежда неестествено. Всъщност, най - дебелата част е на 33 процента от хордата с елерона.

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    до колкото виждам е конструкция с ребра? Или греша. Иначе ако се направи крило от балса което се облече само с фоло може да стане още по леко но нали за депрони говорим.
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 22.03.2010 на 17:03.
    Габриел Димитров
    Варна

  5. #35
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Намери ме на скайп nik_611.

  6. #36
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    до колкото виждам е конструкция с ребра? Или греша. Иначе ако се направи крило от балса което се облече само с фоло може да стане още по леко но нали за депрони говорим.
    Конструкцията е с 5 ребра от 6 мм на полукрило,един надлъжник от 6 мм по целия размах в най - дебелата част и втори зад него до половината на размаха. На старият ми тренер е точно такава конструкция и много бой изяде, докато се науча да летя. Ако искаш повече здравина, ламинирай надлъжника с 2 мм балса. Аз подсилвам слобката на полукрилата с балса 1 мм, хем да не се мачка депрона от ластиците. Всичко лепя с полиуретаново лепило, като в челния ръб слагам повече, без надлъжник. Като набъбне, самото лепило оформя нмого здрав ръб. Изкушавам се да не го облепвам, но ще се цапа много лесно.

  7. #37
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Ето конструкцията:


    Лепилото оформя много добри подсилващи пояси и е леко.
    Колкото до балсата, не мисля, че клечковата конструкция е добра за тренер. Той е изложен на повече рискове от близки срещи и е добре да е по - еластична конструкцията. Правил съм и балсови конструкции, не говора наизуст.
    Все пак, всеки има право на мнение и да експериментира!
    Последна редакция от muns; 23.03.2010 на 07:39.

  8. #38
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    позната работа само че моя беше с 1 надлъжник. Отдолу и отгоре 3 мм силитрон(това намерих)
    Габриел Димитров
    Варна

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Аз подсилвам слобката на полукрилата с балса 1 мм, хем да не се мачка депрона от ластиците. Всичко лепя с полиуретаново лепило, като в челния ръб слагам повече, без надлъжник. Като набъбне, самото лепило оформя нмого здрав ръб. Изкушавам се да не го облепвам, но ще се цапа много лесно.
    Аз 'сглобката" центроплана го бях направих от шперплат 4 мм (тогавя нямах по тънък) а 2те централни ребра бяха много по широки от фибран; Крилото е най запазената част от самолета без никакви поражения и въпреки че сглобката се е развалила- сега се държи май само на фолиото; когато го стегна с ластиците към тялото нямах проблем и си летеше.
    Габриел Димитров
    Варна

  10. #40
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Ето го готово:





    Площ на крилото 28.8 кв дм.
    Получава се около 23 гр на кв дм. Май ще може да лети.
    С фотоапарат на борда са около 29.5.
    Последна редакция от muns; 26.03.2010 на 17:17.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен