+ Ново Мнение
Страница 2 от 6
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 57

Тема: Акробатче

  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Вече му се вижда края, останаха довършителни работи.
    Намерих мястото на крилото според ЦТ и изрязах отворите в тялото. Затова не ги бях напртавил предварително. Замяза на самолет:




    Следобед ще лепя крилото, машинката на елероните и щанги и рогчета.
    Ала май сък допуснал скрита реклама...

    Последна редакция от muns; 28.01.2010 на 13:30.

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Продължавам.
    Последна редакция от muns; 04.09.2012 на 20:38.

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Финал

    Днес наслагах тягите за управление, залепих рогчетата на кормилата и центровах машинките.
    Последна редакция от muns; 04.09.2012 на 20:38.

  4. #14
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Финал

    Поставик капачетата на технологичните отвори за сервомашинките и ги залепих с топъл силикон.



    Така напълно оборудван без батерия тежи 308 гр. В неделя, ако е хубаво времето, ще му направя сефтето.
    Последна редакция от muns; 04.09.2012 на 20:39.

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451



    Това е причината да правя лостчето на елероните по начина, който показах.
    Идеята я взех от Дандо.

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Предприел ли си някакви мерки за охлаждане на спийд контролера?

    Може би някакви прикрити отворчета отпред и отзад на кутията с електрониката, за да се гарантира някаква циркулация на въздуха. От хеликоптерите знам, че спидовете греят яко въпреки интензивното обдухване от перката. Ако и при самолетите е така, то тогава би трябвало да се помисли за тяхното охлаждане.
    Росимир Матеев

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Контролера е в тунела под носа:


  8. #18
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    акробатче

    Поздравления! Пожелавам ти безаварийни полети.И аз понякога си мечтая за депронки,но си мисля че не е толова лесно управлението им....Може би трябва да започна с нещо изпитано ,защото едно е да караш корабни модели ..... Притеснението ми идва от това"горе-долу" - страшно непознато/по обясними причини/ Разглеждах и едни китайски сайтове за такива модели ,но идея си нямам кое е читаво от всички публикувани. Все пак от някъде трябва да се започна.
    Станислав Христов

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    В Плевен модифицираме спиидовете като им слагаме допълнителен радиатор или както е най-добре според мен ,изхвърлям ламаринката и слагам истински радиатор съответно и силиконова паста на фетовете. Малко се вдига теглото но характеристиките се подобряват в смисъл не изключва термо защитата и контролера е поносимо топъл.

  10. #20
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Честито за модела и безаварийни полети. Мисля скоро да се опитам са събера една депронка, но не съм се спрял на конкретен модел още. Ако някой може да даде предложение за начинаещ, сложността на изпълнение не ме притеснява.

    Това което правите с радиаторите е много добре, също така силиконовата паста е изключително полезна за предаване на температурата. Но големината на радиатора няма особено значение, след относителното изравняване на температурата между него и източника на топлина, ако около радиатора не циркулира въздух. В затворен обем радиатора работи предимно с масата си. Това е така до момента на изравняване на температурата му с тази на източника, след този момент ползата от радиатора е нищожна. Ако циркулира въздух радиатора работи с площта си по която се обтича въздушния поток.
    Така, че това не е маловажно. Доброто охлаждане и подходящата температура е важен параметър за правилното функциониране и КПД на мотор, спийд и батерии.
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен