Точно тази събота не, но за следващите сбирки ще идвам. Аз също от много време не съм помирисвал самолет или хеликоптер, но напоследък носталгията започна да ме гложди.

Пък и да се похваля - скоро ще имам осмокоптер тежка артилерия - с товароносимост 2.5 килограма, последен писък на модата - GPS, FPV, 2 прави канала за управление (пилот и видеооператор), 2 обратни видеоканала (пилот, който с въртенето на главата си върти собствена камера в модела и оператор, който гледа през обектива и има пълен дистанционен контрол върху всички опции на камерата), автономен полет по предварително зададена компютърна програма, въртяща се наземна станция, телеметрия, Long Range, видеомонитори на земята, Wi-Fi канал между земята и модела и т.н. Въобще всичко, което го може съвременната електроника, е натъпкано в модела.

Очаквам до 1 седмица да е готов за полет и тогава вече ще ме засърбят ръцете отново да идвам по сбирки. Иначе последната година и половина измина в работа, работа и пак работа и в един момент на човек му писва и отново се сеща, че живота е само един, и ако в него не си отделяш време за удоволствия, много бързо можеш да изперкаш.