+ Ново Мнение
Страница 17 от 30
ПърваПърва ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 161 до 170 от общо 300

Тема: Моделистите от ГАБРОВО

  1. #161
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз сутринта направих 3 батерии пред дома при сравнително силен вятър. На третата по време на полета изведнъж дойде толкова силен порив на вятъра, щото ми изстреля хелито на 10 метра височина без да пипам стиковете. После започна да го подмята насам-натам въпреки опитите ми да се съпротивлявам. И после вятъра спря от раз и ми даде шанс да кацна здрав. Сега хапвам и поемам към поляната. Говорих с Пенев - и той тръгва след малко. Станислав е в Стара Загора и днес няма да идва.

    PS: Погледнах на графиката на метеостанцията колко силен е бил вятъра, който ме изстреля за 1 секунда с 10 метра - оказа се, че е имало порив с 47 km/h. Съдейки по времето, през което летях и през което се случи силния порив, могат да се направят следните изводи:

    1. До 18-20 km/h (5 m/s) се лети сравнително спокойно с леки поклащания.
    2. До 28-30 km/h (7-8 m/s) се лети, но видимо се налага човек да се бори с вятъра.
    3. От 30 до 40 km/h (8-11 m/s) се лети много трудно. Ако е възможно, въобще да не се излита, или ако хелито е в полет - незабавно се прави опит за приземяване, който понякога трае по 2-3 минути в опити бавно да се приближи земята въпреки подмятанията.
    4. Над 40 km/h си е чист късмет, ако се излети и после се кацне със здрав хеликоптер.

    Опасна е не самата скорост на вятъра, а поривите, които за по-малко от секунда удвояват скоростта на вятъра и те изхвърлят нагоре с 10-15 метра, а при внезапното им спиране те тръшкат на земята.
    Росимир Матеев

  2. #162
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Тези данни от метео-станцията могат ли да се достъпват on-line?

  3. #163
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ами тука се обновяват на всеки 2-3 минути:
    http://solar.sts.bg/index.php?action...play&PageID=27
    Росимир Матеев

  4. #164
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Какъв модел е станцията ако не е тайна.

  5. #165
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Davis Vantage Pro 2 с пълен комплект от опционални датчици, сензори, радиоустройства, дейта логери, дистанционни монитори и т.н.

    http://www.davisnet.com/weather/prod...asp?pnum=06163

    Click image for larger version

Name:	6312_table.jpg
Views:	574
Size:	57.9 KB
ID:	2759
    Росимир Матеев

  6. #166
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Последен въпрос да не чета щялото описание.Има ли лан или като моята трябва през юсб и компютър за да я вържеш в мрежата.

  7. #167
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    През радиоканал, приемник с дейта логер, USB, компютър, internet................

    Това е пътя на сигнала. Не е беда, ако компютъра спре за известно време, защото дейта логера държи в себе си записите от последните няколко дена.
    Росимир Матеев

  8. #168
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    А моита станция пази всичкото от както е пусната да работи 2007г до сега през интервал от 2 часа , също предава по радиопът до един панел с голямо лцд/в смисъл може да работи и без компютър/ и от него по кабел на компа но на ком порта , без значение кога ще се включи към компютъра си прави фаил след като и се инсталира програмата в които фаил си вкарва всичкото инфо от както е станала на станция.Така когато правя преинстал на вина не се притеснявам че ще изгубя данните примерно за преди две години назад-те са си в паметта на станцията.Не че ми трябват особено много тези стари данни ама си е кефско да можеш да кажеш за всеки един ден години назад колко е бил силен вятъра, на къде е духал, колко е било налягането и колко дъжд се е изсипало на дадената дата и час.Или просто да си проверя климатика как подържа температурата вътре спрямо тази вънка за цялата зима примерно.

  9. #169
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Дейта логера пази само последните няколко дена, защото съм го настроил да създава записи през 1 минута. Иначе ако беше през 2 часа, и аз щях да имам записи от няколко години.

    Логиката при мене е друга - аз искам колкото се може по-подробна информация за метео параметрите и затова съм направил възможно най-максималната система. Предавателните са няколко - не само за метеорологичните параметри, но и за няколкото температури и влажности на почвата на няколко различни места и дълбочини, за повърхностна влага, за температура на два басейна с вода, слънчева радиация, UV индекс. Има и ретранслатор за по-далечните предаватели. Всички предаватели са със соларно захранване (фотоволтаични клетки). Имат и вградени батерии (акумулатори), които не са сменяни последните няколко години. Тоест системата си работи надеждно и безпогрешно.

    Приемната част се състои от няколко различни устройства:
    1. Една или повече конзоли с голям течнокристален екран като този на снимката по-горе. Всяка такава конзола събира сигналите на до 10 предавателя и ги визуализира, а също така може да ги ретранслира (препредава). Има и USB интерфейс за компютър както и слот за дейта логер.
    2. Електронен автономен дейта логер със собствен приемник, памет, предавател (ретранслатор) и USB интерфейс към компютър. Може да прави всичко, което прави горната конзола, само дето няма дисплей.
    3. Незадължителен компютър, който може да бъде включен към конзолата или към дейта логера за допълнителна обработка и/или съхранение на данните.
    Росимир Матеев

  10. #170
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Аз съм с тази http://www.hama.de/portal/articleId*...85/action*2563 но много ме дразни че няма лан да я включа директно в рутера а се през комп и юсб и затова търсех нова.Айде стига тука че ще се сърдят моделистите Матеев да премести в общи приказки ако иска.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен