+ Ново Мнение
Страница 15 от 30
ПърваПърва ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 141 до 150 от общо 300

Тема: Моделистите от ГАБРОВО

  1. #141
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Идвам и аз. Започвам да глася хелитата, които трябва да бъдат строшени днес.
    Росимир Матеев

  2. #142
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Утре (петък) предлагам да се съберем на поляната в 12:00 часа. Идвайте да караме и да тренираме, че Русе наближава и ще се изложим. Същото важи и за събота, неделя и понеделника. Планирам тези 4 дена да скъсам хелитата от каране. Има ли и други кандидати, да се присъединят към мене?
    Росимир Матеев

  3. #143
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Днес Петък, до обяд, следобяд ще съм на язовира. 14:00-14:30 ще съм на поляната. За Събота съм там.
    Димитър Пенев

  4. #144
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Днес бяхме в много скромен състав. Дано утре да са повече хора. Нямаше нищо интересно, нямаше и счупени модели. През целия ден се мъчих с един 500 да го вкарам в правия път и имаше известни успехи. Разбъзикахме какви ли не механични и електронни настройки и най-накрая се получи така, както го исках. Изненадата дойде когато направих опит да направя странично превъртане. Някой (може би вятъра) неочаквано ми завъртя опашката, аз се обърках и докато мигна хелито се оказа на 2-3 метра над главата ми в кофти поза и с тенденция да се тръшне върху колите и хората. Не знам какво направих, но успях да го измъкна по чудо. Тука изглежда помогна и господ. Това беше най-интересното от деня.

    Росимир Матеев

  5. #145
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това чувство, че някой друг ми върти опашката, се случва вече няколко пъти предишната седмица и днес. И всеки път се предизвиква кризисна ситуация с хелито, от която се измъквам по чудо. Не се знае обаче докога ще го имам този късмет. Мъча се да анализирам ситуацията и не мога да разбера каква е причината. Всеки път това се случва когато се опитам да направя нещо малко по-сложно от Hovering. Засега съм заплюл следните възможни причини, но се чудя как да разбера коя от тях е истинската:

    1. Вятъра
    2. Скапан жироскоп, който се ошашква като му се завие свят
    3. Скапан пилот (тоест аз)

    Третата причина е най-вероятна. Все си мисля, че местейки бързо стика на Throtle във вертикала, вероятно му подавам и някакво странично движение (Rudder). Защо обаче това не се случва и на симулатора?

    Другото, което го забелязах днес - белите лопати въобще не се виждат на фона на безоблачното небе (вижда се и на клипа). Едно кръгче не можеш да направиш като хората. Има само един единствен ъгъл, под който се виждат, и това вероятно е свързано с позицията на слънцето. И като се отдалечи малко хелито, губиш ориентация за посоката му. Явно ще ги сменям с черни поне до момента, до който намеря начин да ги боядисам сигнално оранжеви или червени.
    Росимир Матеев

  6. #146
    Автор Аватар на deso_1975
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    110

    Днес от 12:00 на поляната.
    Ако не ми мине котка път.
    Десислав Илиев
    Не започвайте - всичко това води до пристрастяване.
    0884 736 082; 0896 45 19 89

  7. #147
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Можете ли да ми пратите линк към поляната или географски координати?

  8. #148
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ето GPS координатите: 42.891074, 25.281043

    Ако имаш път към Габрово, през уйкендите и сега по празниците сме там след 12:00 часа.

    Другото място, където можеш да намериш габровските моделисти, е на язовира на Синкевеца:
    42.865947,25.277111
    Там са корабомоделистите. 90% от габровските хеликоптерджии са и корабомоделисти и обратното, така че не се знае даден човек на кое от двете места ще го намериш.
    Росимир Матеев

  9. #149
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Благодаря много! Ще гледам да дойда да ви видя!

  10. #150
    Автор Аватар на deso_1975
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    110

    Днес следобед с Росимир и Станислав сме на поляната.
    Десислав Илиев
    Не започвайте - всичко това води до пристрастяване.
    0884 736 082; 0896 45 19 89

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен