+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 19

Тема: як 54 от депрон

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    як 54 от депрон

    След като дълго се оглеждах за самолет който ще ми пасне,взех, че си направих.Това е първия ми опит.Самолетчето го прекопирах и само го изрязах от един много щур депрон наподобяваш избелен дъб.В практикера това ми пасна най добре .
    Ето и снимки до къде стигнах днес.

    Приложение 1591Приложение 1592Приложение 1593

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Забелязвам че, много от моделистите допускат една и съща грешка при правенето на този вид модели- първо сбират тялото и после изрязват дупките за серво машинките.
    Според мен много по лесно е, още докато се изрязва депроновата формичка, да се предвиди място за сервотата. След това, да се залепя хоризонталната част, към доланат част на тялото и се поставят сервотата, и чак на края да се залепи горната част на тялото.
    Разбира се, тази грешка не е фатална, но изработването на самият модел става по-трудно и по-бавно.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Забелязвам че, много от моделистите допускат една и съща грешка при правенето на този вид модели- първо сбират тялото и после изрязват дупките за серво машинките.
    Според мен много по лесно е, още докато се изрязва депроновата формичка, да се предвиди място за сервотата. След това, да се залепя хоризонталната част, към доланат част на тялото и се поставят сервотата, и чак на края да се залепи горната част на тялото.
    Разбира се, тази грешка не е фатална, но изработването на самият модел става по-трудно и по-бавно.
    При положение ,че правиш нещо за първи път едва ли имаш ясна представа кое къде ще стой, и понякога дали изобщо ще има място за нещотото там където трябва да стой

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    ако се позагледаш внимателно може и да забележиш,че дупките са изрязани.Доста са малки защото машинките който избрах са 4,9грама.Искам само да отбележа,че знам с точност кога и как да поставя оборудването понеже имам книжка с инструкции за оригиналния кит.

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Самолетчето е почти завършено.Утре ако даде време може да направя първия си поле със самолет.

    Приложение 1597Приложение 1598Приложение 1599Приложение 1600Приложение 1601Приложение 1602Приложение 1603Приложение 1604

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Адаш,
    На мен ли ми се струва или ESC-то е вградено в моторетката ? Ако е така, кажи модела на моторчето и евентуално данните му, ако ги имаш.

    P.S. Може би е XM2812RTR....предполагам
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    да,адаш вграден е.данните са :Max.Power(15S):70W,2-3S LI-po,Max.Efficiency Curren:6A,25,7g,Max.Burst Current(15S):8A,Prop.Range:6X3.....8X4.Dualsky XM2812RTR-27

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Модела изглежда чудесно,дано така се и държи във въздуха, ЖЕЛАЯ БЕЗАВАРИЙНИ ТЕСТОВЕ!!

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    а от къде си поръча сервотата , мотора , батериите и витлото
    Атанас Г. Янков набор 79г.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Много добра изработка, Браво :)
    Само едно въпросче имам - не е ли малко дългичък за Як-54 или просто така изглежда на снимките?
    Имам направен модел с размах 80см и ми се струва по-къс като тяло от крилата към опашката.

    Безаварийни тестове!
    Ивайло Трайков, София

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен