+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 16

Тема: Предложения за подобряване на форума

  1. #1
    Админ Аватар на Administrator
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    40

    Предложения за подобряване на форума

    В тази тема можете да правите всякакви предложения, свързани с подобряване на организацията на форума.

    Базовата идея в момента е следната:
    Няма да се избързва със създаването на много категории, форуми, подфоруми, раздели и теми. Нека всички да пишат за всичко в основния раздел. Периодично ще се прави анализ на това каква тематика е популярна и каква - не, и чак тогава ще се взема решение за създаване на нов раздел и за местене на съществуващите теми в него.

  2. #2
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    разделяне на борсата

    Според мен е по добре борсата да се раздели на нови и стари обяви.
    Последна редакция от Lidkin; 07.01.2010 на 23:31.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  3. #3
    Админ Аватар на Administrator
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    40

    По-скоро е редно старите обяви да си стоят, но да бъдат прехвърляни в някакъв архивен раздел. Няма проблем с ресурсите на форума. Дисковото пространство е необятно и едва ли някога ще успеем да го запълним.

  4. #4
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    За да се облекчи работата на модераторите имам следното предложение: Всеки автор на тема да си бъде и модератор, т.е. сам да си коригира темата, да премахва мнения и фрази от мнения, които сметне за неуместни.Пример, ако някой оспами темата, авторът премахва ненужното.

    п.п. Така темите ще бъдат "чисти" и смислени, без спам, обиди и др. глупости.
    Последна редакция от rusi; 13.01.2010 на 17:24.

  5. #5
    Админ Аватар на Administrator
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    40

    На мене също ми се иска да е така - собственика на темата сам да може да си я модерира. Ако софтуера на форума го позволява - ще го направим. Ако не - ще търсим някакви други организационни методи. В краен случай ще остане системата с по няколко модератора на раздел, като ще бъдат избрани така, щото да има едва ли не денонощен контрол срещу спамери.

    Системата от права на форума е много сложна и все още не е разучавана с поробности. Засега всички работим с права по подразбиране. Нека първо да направим по-важните неща. Засега се занимавам с превода на български език и всяка нощ губя по 5-6 часа с него. След това постепенно ще започнем да усвояваме екстрите на софтуера. Има ги много и част от тях в момента са изключени, за да не създадат допълнителен хаос. Системата от права е само една стотна от част от огромния обем работа, която трябва да се свърши. За нея ще трябва да отделим два-три дена за разучаване и за съвместни експерименти с потребителите и чак след това ще можем да я настроим както трябва.

  6. #6
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    Щом може да се редактират мнения само от автора, би било възможно и да може автора да редактира (модерира) и цялата тема.

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by rusi View Post
    Щом може да се редактират мнения само от автора, би било възможно и да може автора да редактира (модерира) и цялата тема.
    Никой не казва, че не може. Истината е че администрирането е наглед проста работа, но практически може да доведе до доста сериозни поражения на голяма част от информацията и/или до редица колизии. Познавам г-н Матеев, бъдете сигурни, че има много богат опит в това отношение.
    Димитър Пенев

  8. #8
    Админ Аватар на Administrator
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    40

    Quote Originally Posted by rusi View Post
    За да се облекчи работата на модераторите имам следното предложение: Всеки автор на тема да си бъде и модератор, т.е. сам да си коригира темата, да премахва мнения и фрази от мнения, които сметне за неуместни.Пример, ако някой оспами темата, авторът премахва ненужното.

    п.п. Така темите ще бъдат "чисти" и смислени, без спам, обиди и др. глупости.
    Внимателно разучих системата от права във форума и не открих начин как да се настрои така, щото всеки един потребител сам да си модерира темите. За съжаление ще трябва да остане така, както е във всички форуми - има си модератори и те се грижат за почистване на спама.

    Открих обаче нещо друго - всеки потребител си има собствен блог, върху който има тотални модераторски права. В този блог той може да пуска теми и може сам да си ги модерира. Все още не съм го разучил напълно, но по всичко изглежда, че е точно това, от което се нуждаем.

    Собственика на блога може така да го настрои, щото блога да се вижда само от неговите приятели. Може да се направи и видим от всички. А най-интересното - собственика на блога може да забрани достъпа до него на определени потребители. Дефакто един потребителски блог може да се разглежда като подфорум на основния форум, в който пълни модераторски права има неговия създател.

    Поиграх си малко и установих, че собственика на блога може да променя или трие не само своите постинги, но и постингите на всички останали, включително и постингите на самия Администратор (който по презумпция има тотални права).

  9. #9
    Админ Аватар на Administrator
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    40

    При това положение предполагам, че всички ще пишат само в блоговете си, а в основния форум май ще останат само общите приказки. Все пак нека да не се радваме предварително. Нека първо да пробваме какво ще се получи и да видим дали системата на блоговете няма някой съществен недостатък, който да опорочи идеята.

    Засега можете да си поиграете с блоговете и с настройката на техните права, пък да видим какво ще се получи.

  10. #10
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    При мен не работи коректно търсачката...
    Аз ли съм тъп или има бъг???
    Пример:
    Опитах да потърся мнения/теми по ключова дума "профил".
    Всякак пробвах... дава ми един единствен резултат:
    http://modelist.bg/search.php?searchid=247782
    А има десетки мнения с тази дума в темите за авиомодели...
    КМС ???
    Стоян Пулевски '71 набор.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен