+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: bling-bling v3

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    bling-bling v3

    След като дълго време моят приятел Алекс ми мрънкаше, най сетне се реших да му направя едно моделче и на него.
    Първоначално се започна с чертежа. Тук искам да благодаря на колегата Матеев, че ми го принтира на голям лист хартия, иначе трябваше да си играя 2-3 часа да събирам пъзели.

    След това изрязах формичките от депрон. Понеже не ми се качваше в работилницата, а също и не ми се разчистваше бюрото, реших да приложа нова тактика на работа- да построя модела на гардероба

    а тук с карбонова тръбичка Ф4 за надлъжник

    Някъде си загубих армираното тиксо и сега се наложи да действам без него, за това реших да направя пантите от http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...idProduct=8424
    разбира се, изрязах тънки лентички.

    Оказа се че тези пантички стават перфектно.
    След като събрах тялото и монтирах сервотата, дойде ред на тягите. този път реших да не ползвам никакви телове, а само термо шлаух и карбонови клечки.
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014


    С каноколит залепих и моторчето


    малка тънкост- залепих кабелите на мотора за еднто карбонова рамо, така те ще бъдат предпазени от скъсване (вече едно скъсване им е достатъчно)
    В предишната тема имаше въпрос за това как са направени рогчетата, за това тук съм снимал процеса на изработката им по-подробно




    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014






    На края се получи това


    Остана само да монтираме контроер, батерия и приемник, а също и малко лепенки за шаренко
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Днес беше големият ден на каране. Общо-аз и Алекс изкарахме над 1 час във въздуха. разбира се и модела не е в много добро състояние, защото той беше учебен. На него пробвахме някой по-екстремни фигури и тн.
    За момента е в такова състояние






    това беше причинено от разтапяне, защото моделчето стоя кратко време пред печката


    дори и след всики тези стабилни крашове (повече от 20на брой) моделчето лети перфектно.
    След малко ще пусна и клипчета от първите полети.
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Ето и обещаните клипове



    Неделчо Брънчев

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Миналият ден дадох на Алекс електрониката от самолета и той днес успя напълно сам да си направи нов модел. Ето малко сники от неговото творение (качвам ги аз защото той има малко проблеми с качването на снимките)








    Мисля че се е справил доста добре.
    Неделчо Брънчев

  7. #7
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Днес направих първите полети на моделчето.Още при първото пускане полетя като настроен модел.Проблемът беше, че вятърът беше бая силен и при вторият полет свърши с лек краш в едно дърво и се посчупиха някои неща, но след 10 мин. работа всичко пак беше наред, но проблемът беше вятърът и по таази причина трети полет не се състоя.Вееше се във въздуха като листо.Особено при втория полет след втората секунда загубих управление исе разби в дървото.Хубавото беше не не остана на това дърво.Скоро очаквам времево спокойствие и съответно трети полет /под мой контрол/.
    Александър Иванов
    Пловдив

  8. #8
    Наблюдател Аватар на chichko
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    25

    С какъв спеед , мотор , витло и батерия го карате?

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Моторчето е от любимите ми
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=9378
    Спийда е турниги или 12 или 18 или 25А, не помня точно кой беше
    Витлото е 8х3.8
    батерия 2 клетки 460мач 20-30С Рино или някоя с подобен капацитет 3-клеткова. С три-клетковата батерия тягата е страхотна- около 400-500гр.
    Неделчо Брънчев

  10. #10
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Страхотен модел. Ако искаш, може с маркер за дискове да му направиш прозорци за да заприлича малко повече на самолет, че да не го помисли някой за патка акробат.
    Последна редакция от denisista; 22.03.2011 на 18:32.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен