+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 25 от общо 25

Тема: Успоредно (паралелно) свързване на ли-по клетки

  1. #21
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Станиславе, значи тия батерии -хард кейс 20-30С да добри, така ли? И аз имам приятел който споделя същото мнение.
    Иначе как ще направя 6S2P, работата е много лесна, купуват се 6 такива пакета, като първите три пакета се всързват последователно и се получава 6S1P, след това свързваме и останалите три батерии по същият начин и получаваме втори пакет 6S1P; така двата новополучени 6S1P пакети се свързват успоредно и ето ти пакет 6S2P.
    Неделчо Брънчев

  2. #22
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Неделчо, тези батерии /твърдата кутия /съм ги натоварвал на такива зверски режими-зареждане още топли от предния старт, падане на напрежението под 2,9 волта..... Да не те подвеждам с мнението си ,знам че всичко е въпрос на късмет, но аз лично съм доволен от тях
    Станислав Христов

  3. #23
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Вече реших- ще взимам хард-кейс. Има вече нова дилема
    http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...dproduct=10098 или http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...dproduct=11613
    от една старан 20С ще ми излезнат с 30 долара по-евтино, но не знам дали това 20С няма да е малко за 1/10 моделите ми.
    Някой сравнявал ли е точно тези две батерии?
    Неделчо Брънчев

  4. #24
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Двете батерии са доби. Имай предвид, че втората батерия е 2S2P.
    Димитър Пенев

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    паралелно работещи клетки в батерия

    Проблема със паралелната работа е много актуален
    Много ми се се иска тези които пригат батериите индустриално да измислят някъкъв математечен модел и да го изкопираме и адаптираме при батериите за играчките ни

    Във поста си през месец май във темата за баланс на липо бях писъл

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Един друг въпрос който се прокрадва е свързването на клетки в паралел или 2Р, 3Р....
    Миналата година докато имаше лутане липо 2S или лифе 3S 2Р си загубих много време да разработвам математичен модел за оптимално селектиране на лифета. И се оказа че ако се селектират по отдаваема енергия когато са в паралел не се зареждат после еднакво и при следващото и разреждане става още по лошо.
    Знам че Тесла-моторс се мъчиха да направят нещо подобно ама след като промениха зареждачката няколко пъти щото само със смяната на алгоритъма и софта не се е получавало.
    Не навсякъде може да се надялкат клетки със размер на врата и ще се налага паралелна работа
    Сега отново захапах проблема.
    Та стигнах до заключението че че паралелно работещи клетки които отдават капацитета си при еднакво напрежение трябва да имат максимално близки стойности на първата производна на функцията на НАПРЕЖЕНИЕ - КАПАСИТЕТ ПРИ ЗАДАДЕН ПОСТОЯНЕН ТОК за всяка точка от кривата.
    За съжаление математическата част на модела ми не е издържана.
    Иначе вече трети ден експерименти потвърждават твърдението.

    При всички случеи паралелна работа на Липо още по малко лифе няма да има по играчките ми.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен