Помпата е като тази:



https://avtoinstrumenti.bg/potopyaem...-voda-37mm-12v

Тъй като фабричните уплътнения не са особено добри и когато се използва за вода рано или късно тя прониква в двигателя, я доработих. Смених О-пръстените с по-плътни витонови, напълних двигателя с водоотблъскваща грес, която е за хранителна промишленост (безопасна при поглъщане).
Допълнително монтирах бронзов фланец за градинска бърза връзка на входа. Добавих и мрежичка от неръждаема стомана, за да не засмуква боклуци.
Монтирах фланеца, за да мога да закачам допълнителен маркуч за засмукване и помпата да работи без да е потопена, защото понякога се налага да преливам вода от туби или от водоизточник, в който помпата няма възможност да се потопи така, че да работи ефективно. Често ми се е налагало да прехвърля вода (например 40-50 литра) от един съд в друг. С тази помпа това става буквално за секунди. Има много голям дебит.
Тъй като е центробежна, понякога е невъзможно да засмуче водата, ако е поставена много над равнището й. За да реша проблема, просто сипвам една шепа вода в турбинката и проблемът изчезва.

Премахнах фабричните кабели и монтирах водоустойчив конектор с цел да я използвам, когато съм далеч от автомобила. За целта я включвам чрез разтегателен спирален кабел към едно мултифункционално устройство, което ползвам като източник на електричество за най-различни цели (предимно моделистки).

В тази тема навремето съм показал устройството. Дори виждам, че съм написал за въпросната помпа още тогава - 2020-та година.
Горе-долу по същото време преправих батерията и тя вече е 3S3P с клетки Samsung от по 3500mAh и 100 амперов BMS.