Едно кюмбе и комин отгоре...

Сериозно - някои коли имат нафтови печки. Топлят доволно, стига да ти се занимава с инсталацията.
Аз мисля, че собственото парно на бусчето е най-икономичния вариант за полево отопление. Всичко друго ще излезе по-скъпо. Виж колко е разходът на празен ход и направи изчисления. Вероятно нафтова печка (за кола) ще гълта малко по-малко.

Вариант две - печка от ЗАЗ-ка. Бензинова е, гълта максимум 400ml на час при постоянно включено. Но температурата на изходящия въздух е 80 граудса... почти невъзможно е да я изтраеш постоянно включена.
Недостатък - трябва да правиш още една горивна система (резервоар, тръби). Печката върви с помпа.

Вариант три - газова печка - отоплител от руския пазар за 10 кинта. Надяваш я върху малка газова бутилка и топлиш, та пееш!!!


Говоря за това:






С една стандартна бутилка ще се топлиш цял месец, ако дневно я ползваш по 2-3 часа.

Предимство - стопля ВЕДНАГА, друго предимство - безбожно евтино решение. Недостатъците са, че трябва да внимаваш да не го лашкаш много, защото керамиката е крехка и се чупи лесно. Друг недостатък е, че все пак е газ... Ако се спреш на този вариант (аз бих избрал него), гледай да е със "сензор" за кислород. Опасността от теч на газ не е толкова голяма, колкото изчерпването на кислорода в малки пространства.