+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 147

Тема: Подвижна електроцентрала

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Много време мина и много вода изтече.
    10 години по-късно и 7 години след последния пост... темата очаква да бъде съживена!

    И то какво съживяване! :)

    Със здраве да я ползваш! Очакваме да видим какъв ъпгрейд ще сътвориш :)
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Зима е, умирам от студ. Не мога да работя активно по хардуера и затова започвам с "тънките" ъпгрейди.
    Електроцентралата ще стане "умна"!

    За да се случи това, ще й имплантирам този безжичен WiFi харддиск:



    Той ще ми осигури безжична мрежа с радиус 40 - 50 метра, която ще ми е необходима за различни смарт-устройства. Все още търся екстендъри, но рано или късно ще открия подходящи. Целта е да увелича диаметъра до около 200 метра.

    Планирам вграждането на харда за утрешния ден. Той е с "обем" 1 TB и освен за безжична мрежа, ще служи и за запис на различна информация (fpv). Също и за безжичен стрийм на музика и филми.

    След това съм планирал малко моделарска работа. Купих няколко смарт-суича. Открих ги на смешната цена от 5 лева... за холандския пазар (стандарт) са, но това не е проблем. Ще бъдат разкостени, а вътрешностите им ще бъдат интегрирани в няколко различни устройства - осветление, печка и други:



    Тези суичове имат вградени дистанционни на 433 мегахерца. Те работят като "ретранслатори" и могат да управляват няколко радиоуправляеми ключа.
    Допълнителните ключове се "виждат" като други (нови) смарт-ключове. Недостатък е липсата на обратно потвърждение, но това не е проблем. Купих половин дузина смарт-суича и още толкова радио-суича. Радиосуичовете ще бъдат монтирани на устройства, които се следят визуално.

    Междувременно съм поръчал антени за късовълнова и УКВ радиостанции.
    Георги Русинов

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Току-що натоварих тези две бебчета директно от завода в Монтана:







    Георги Русинов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Използвах случая и разходих фамилията до Северна (както напоследък наричам тази част на рОдината - Големият Суров Север).



    Целта беше да изгоря точно определено количество гориво с добавка на Бардал за комънрейли. Въпреки, че дюзите са чистени скоро, имаха нужда от малко превенция...
    Взех си подобаващо количество инструменти:



    Още толкова кабели, лампи, удължители и оползотворих съботния ден с работа по периферията.
    Първо монтирах нова оригинална автоматична антена, тъй като старата беше счупена и демонтирана. Възстанових и оригиналното окабеляване с всички букси и предпазители.



    После монтирах огледало с видеорегистратор и камера за задно виждане. Това ще бъде и част от системата за видеонаблюдение, която ще монтирам тепърва:



    Идеята е за момента да имам някакъв видеоконтрол, както и удобство при паркиране. Като се постопли ще монтирам камери с мощен 10 ватов видеопредавател, с който ще имам визуален достъп до централата директно на телефона.
    Георги Русинов

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Нагласих камерите да "виждат" това, което искам:



    А бебчетата "заспаха" по местата си:




    Утре трябва да пристигне и едно "прасенце" - 4kw инвертор.
    Георги Русинов

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ето го и него:





    Ънбокснат:





    Лекинко китайско (ама то кое ли не е), с модифицирана синусоида, ама голям праз!
    Работи идеално!
    Изтествах абсолютно всички неща, които нося и всички работят перфектно. Ако чак толкова ми дотрябва "истинска" синусоида - имам си генератори.

    Следва продължение...
    Георги Русинов

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Обаче... или китайчетата нещо са се объркали, или са се побъркали, или... аз нещо съм мръднал.

    Направи ми впечатление, че уредите не издават бръмченето, характерно за инверторите с модифицирана синусоида. Включително и музикалните ми системи. Това ме учуди много. В интерес на истината, никъде на кутията, нито по инвертора не пише каква е синусоидата. Аз допуснах, че е модифицирана на база твърде ниската му цена. Възможно ли е тези играчки да са поевтинели толкова много през последните години?
    Някакви мнения по въпроса или да го закачам на уреда?
    Последна редакция от ajcinema; 30.01.2020 на 10:03.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен