Зима е, умирам от студ. Не мога да работя активно по хардуера и затова започвам с "тънките" ъпгрейди.
Електроцентралата ще стане "умна"!

За да се случи това, ще й имплантирам този безжичен WiFi харддиск:



Той ще ми осигури безжична мрежа с радиус 40 - 50 метра, която ще ми е необходима за различни смарт-устройства. Все още търся екстендъри, но рано или късно ще открия подходящи. Целта е да увелича диаметъра до около 200 метра.

Планирам вграждането на харда за утрешния ден. Той е с "обем" 1 TB и освен за безжична мрежа, ще служи и за запис на различна информация (fpv). Също и за безжичен стрийм на музика и филми.

След това съм планирал малко моделарска работа. Купих няколко смарт-суича. Открих ги на смешната цена от 5 лева... за холандския пазар (стандарт) са, но това не е проблем. Ще бъдат разкостени, а вътрешностите им ще бъдат интегрирани в няколко различни устройства - осветление, печка и други:



Тези суичове имат вградени дистанционни на 433 мегахерца. Те работят като "ретранслатори" и могат да управляват няколко радиоуправляеми ключа.
Допълнителните ключове се "виждат" като други (нови) смарт-ключове. Недостатък е липсата на обратно потвърждение, но това не е проблем. Купих половин дузина смарт-суича и още толкова радио-суича. Радиосуичовете ще бъдат монтирани на устройства, които се следят визуално.

Междувременно съм поръчал антени за късовълнова и УКВ радиостанции.