Бусът ми беше предоставен преди няколко дни.
В тази връзка искам да БЛАГОДАРЯ на Матеев за жеста!
Друг такъв човек просто няма...

Както стана дума, получих играчката (коледният подарък) едва преди няколко дни. Возилото е използвано по предназначение съвсем малко, след което малко е поработило в друга сфера и най-сетне е оставено в покой.
Няколко години.
Времето в покой е оставило повече следи от времето в експлоатация, което е нормално:





Първата ми работа беше да се заема с обезопасяването на соларните панели срещу кражба. Фиксирах всички крепежи с най-здравият възможен осигурител, след което им изпилих шлиците.



По този начин е невъзможно болтовете да бъдат развити. За да могат все пак да бъдат разглобени при нужда, съм оставил скрит резервен план.

Останалите крепежи подсигурих чрез заварки на всички зони, където някой крепеж може да бъде разглобен с ключ.

Снимки на свършеното ще постна в понеделник, тъй като още не съм приключил с работата по външния вид. Всички шпилки ще бъдат "скрити".

По буса предстои много работа. В понеделник колата влиза в сервиз за малки ремонти по ходовата част и смяна на консумативи. Ще се наложи да пребоядисам няколко детайла, след което стартира сериозна работа по интериора. Тя вече започна (плахо) с нов оригинален кожен футляр за книжките и документите:



След основно освежаване на салона, ще бъде монтирано вътрешно и външно LED осветление, радиостанция и мощна озвучителна система за различни мероприятия.
Ще интегрирам и няколко смарт-суича за дистанционно управление на туй-онуй.
Играчката ще се ползва САМО за ходене по летища/поляни и като източник на електричество при къмпингуване.
Очаквайте продължение още в понеделник.