Аз, сина ми и мои колеги (Penev и други моделисти от Габровския клуб) установихме един голям проблем при T-Rex 450, когато за CCPM-a се използват аналогови машинки. Проблема се състои в това, че след като хеликоптера се настрои перфектно, на другия ден се разстройва и отново започва да дърпа нанякъде. След като проведохме дискусия стигнахме до извода, че проблема може би е в неточното позициониране на аналоговите машинки. Също така по време на дискусията се изказаха предположения, че може би някои от сервотата, предлагани от Hobby King може би са фалшификати и параметрите им не отговарят на тези, посочени в сайта.

Като цяло всички бяхме единодушни, че трябва да се направят експерименти, и в тях за различни сервомашинки да се провери кой параметър каква действителна стойност има. Паралелно аз и Penev започнахме експерименти и получихме някакви резултати, за които ще ви информираме по-долу. Част от тези резултати са толкова фрапиращи, щото в един момент реших че уредите ми грешат и трябва да си купя нови.