Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
защо с батерий? нали ще управляваш нагревател някакъв, после трябва да търсиш и нагревател на 12V
12V у дома има под път и над път. Имам ТЕС-ове, LiPo-та, в буса също има 12V букси за зареждачки по всяко едно негово ъгълче. Мисля да направя преносима малка кутийка педя на педя, а не сандък метър на метър. Също и за охлаждането - там за база ще използвам едно малко хладилниче с размери колкото да побере една кутийка Кока-кола. Само ще му добавя допълнителна топлоизолация и готово. Ето линк:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7340

Отворих го вътре да видя какво има и се оказа, че освен елемента на Пелтие и един светодиод с резистор, няма нищо друго. Елемента на Пелтие е дебел около 5 милиметра и има размери около 3х3 сантиметра. Отгоре е залепена охлаждащата плочка, а отдолу - оребрен радиатор с вентилатор. И всичко това работи от USB. Мисля да го назоря с 12V захранване, за да му вдигна мощността и да получа 0 градуса. Ако стане - стане, ако не - ще търся друго решение.

Имам и една голяма хладилна чанта с елемент на Пелтие, но предполагам и при нея няма да е лесно да се смъкне температурата до 0 градуса. Засега предпочитам да повредя малкото хладилниче, пък ако не стане, ще експериментирам с голямата чанта.