Заех се да направя по-точни измервания, но за тази цел ми трябваше скала, с която първо да видя колко градуса е максималния обхват на всяко едно серво и след това да видя колко микросекунди са необходими, за да придвижа дадено серво с 60 градуса.

Ето я скалата:



Всъщност на тази снимка е показано цялото оборудване, с което мисля да направя тестове на различните параметри на сервотата:

1. Парче фибран, на който съм залепил градуирана скала с дискрета 1 градус. В центъра на скалата съм изрязал отвор, в който се слагат сервомашинките.
2. Стрелка от карбон, залепена за едно колелце от серво. Тази стрелка се лепи на всяко едно ново серво, като предварително сервото се центрира и после стрелката се лепи така, че да сочи на 90 градуса.
3. Сервотестер GWS MT-1, с чиято помощ се подават еталонни сигнали към сервомашинките. Точността на сигнала, генериран от сервотестера, е +/-1 микросекунда или изразено в градуси това е около 1/6-та от градуса.
4. Електронно кантарче, с което ще измервам механичните натоварвания на сервомашинките. Идеята е при позиционирана машинка да създам странична сила на разстояние 1 сантиметър от оста и така да премеря с колко градуса се променя позицията в зависимост от натоварването.
5. Servo Doctor за измерване на скоростта на сервомашинките. Представлява устройство, което подава на сервомашинките еталонно напрежение и еталонен сигнал, с който движи машинката на предварително зададени микросекунди. На самото серво се лепи един жироскоп, който подава обратна информация за действителния ъгъл на завъртане.
6. Акумулатор, BEC, волтметър, ватметър (амперметър) и други помощни инструменти и уреди.