Визуализирани са от 1 до 10 от общо 80

Тема: Сервомашинки

Threaded View

  1. #32
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    12V у дома има под път и над път. Имам ТЕС-ове, LiPo-та, в буса също има 12V букси за зареждачки по всяко едно негово ъгълче. Мисля да направя преносима малка кутийка педя на педя, а не сандък метър на метър. Също и за охлаждането - там за база ще използвам едно малко хладилниче с размери колкото да побере една кутийка Кока-кола. Само ще му добавя допълнителна топлоизолация и готово. Ето линк:

    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7340

    Отворих го вътре да видя какво има и се оказа, че освен елемента на Пелтие и един светодиод с резистор, няма нищо друго. Елемента на Пелтие е дебел около 5 милиметра и има размери около 3х3 сантиметра. Отгоре е залепена охлаждащата плочка, а отдолу - оребрен радиатор с вентилатор. И всичко това работи от USB. Мисля да го назоря с 12V захранване, за да му вдигна мощността и да получа 0 градуса. Ако стане - стане, ако не - ще търся друго решение.
    Аз ще се въздаржа от коментар.Нгряванетос някакво микро котлонче за кафе ли ще става от Али Баба .com или ще обръщаш елемента на Пелтие?Междо другото не увеличавай захранващото напрежение защото ще изгориш термодвойките...
    Последна редакция от ПАЦО; 03.10.2010 на 21:24.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен