+ Ново Мнение
Страница 8 от 8
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8
Визуализирани са от 71 до 80 от общо 80

Тема: Сервомашинки

  1. #71
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Ок, аз съм заръчал вече 28012, така че ще изчакам.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  2. #72
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    И аз поръчах от тези машинки и лично ще ги тествам в екстремни условия и ще докладвам за резултатите

  3. #73
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Как са вашите поръчки от ХК, идват ли навреме ? В друг форум четох за някакви грандиозни закъснения и се притесних
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  4. #74
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ами днес ми дойде колет от 25.11 - време на пътуване 4 седмици.
    Росимир Матеев

  5. #75
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Най-дълго съм чакал 3 месеца. Поръчка от 15.11.2009 пристигна в средата на февруари 2010. Даже я бях отписал, но въпреки това пристигна в перфектно състояние. След това обичайното време за пътуване е около 2 седмици (до влизането в Бг и след информация, че е напуснала склада на ХК). Установих, че когато става дума за "малък пакет", на пощальона са му нужни между 3 и 5 дни, за да ми донесе бележката... Ако поръчката надхвърля габаритите на т.н. "Малък пакет" и трябва да я получа в митническия клон, е възможно закъснение от 3 до 8 дни... Митническия клон уведомява с бележка районния ми пощенски такъв, а той от своя страна уведомява мен, отново с бележка. И тази процедура, за разстояние от общо 2 километра, може да коства и 10 дни... Т.е. в България понякога забавянето е повече, отколкото пътя на пратката през половината глобус, включая времето, нужно на китайските пощи.

    Затова правя следното: В момента, в който трекинг-номера се забави подозрително дълго в някоя от "междинните" точки (ако има такива), минавам през пощата и питам. От 2-3 месеца бг пощи са зае..али проследяването и няма никаква информация кога дадена пратка е влязла в България.
    Този ноември направих общо 3 поръчки, като и трите пристигнаха в срок от 1 до 3 седмици, от момента на напускането на склада.

    Още едно наблюдение искам да споделя: Когато пратката е "Малък пакет" (ще проверя и публикувам какво точно означава това - габарити и тегло), пристига по най-бързия начин в пощата, дори декларираната сума да надвишава 30 лева. Една от последните ми пратки бе с декларирана стойност 87 долара и си я получих без да плащам ДДС. Паралелно с нея пристигна друга, която беше на стойност 28 долара, но обемен кашон и си платих като поп. Така че, ако правите голяма поръчка е по-добре да я разделите на малки пакети. Поне в Пловдив номерът минава...

    P.s. Тъй като отново се отплеснах, моля админа да премести поста ми, ако прецени, че не е за тази тема или направо да го махне, или редактира по свое усмотрение.
    Георги Русинов

  6. #76
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Някой получили от новите машинки ?
    Има ли някакви впечатления от тях.

  7. #77
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Аз получих моята HK28012DMG но едва ли мога да дам обективно мнение защото нямам много опит и все още не съм я тествал в реален полет. Но общото ми впечатление е че изглежда доста солидно и добре направена. Зъбното колело обаче изгледа да е по-голямо от нормалното защото рамена от друго такива сервота не станаха на тази, само тези с която си дойде и едни на JR които съм взимал отделно.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  8. #78
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    Някой да има впечатления от DS65HB ( mini digital servo ), 1.3kg, 0.09s, тегло - 6.5g ?
    Поздрави
    Николай Арсов
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #79
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,

    Днес се бях заровил да си търся нови микро машинки за новите хвърчилки и попаднах на този интересен сайт - http://www.ltair.com/index.php?route...formation_id=7 .

    ....спомняте ли си преди време обсъждахме приложението на магнитните енкодери. Ето тия сладури са ги "хакнали" в машинките....няма потенциометри, няма плъзгачи, няма бръждене......

    Ето и раздела с цифровите машинки с магнитни енкодери - http://www.ltair.com/index.php?route...tegory&path=18 , а тук са машинки хем с магнитни енкодери, хем с brushless моторетки - http://www.ltair.com/index.php?route...tegory&path=20 .

    Click image for larger version

Name:	MI28-11-11-05-300x300.jpg
Views:	4490
Size:	51.7 KB
ID:	4521 ..... красота.....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #80
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Идеални са, но не става ясно откъде могат да се купят и най-важното - колко солена е цената.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен