+ Ново Мнение
Страница 5 от 8
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 80

Тема: Сервомашинки

  1. #41
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Косъмът е конски ,а не такъв за какъвто си помослихте иначе най простия датчик за електрическо мерене е сензор с готварска сол тя е хигроскопична и си променя проводимоста в зависимост от погълнатата влага !Другия метод е с кварцов кристал като се навлажни натежава и честотата на резонанса му пада този метод е абсолютно прецизен!!
    Повърхностната влага дали е правопропорционална на влагата във въздуха? В моята МТО станция за тези две влажности си има отделни датчици.
    Росимир Матеев

  2. #42
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Повърхностната се нарича конденз и силно зависи от повърхностната температура с тоя параметър се отчита наличието на слъна или потенциялната вероятност за образуването и!!
    Последна редакция от ПАЦО; 03.10.2010 на 20:55.

  3. #43
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Офф.....

    На тези и на много други линкове попаднах, докато търсих. Но те не ми помагат. Дайте ми конкретен линк към конкретен български електронен магазин, който да продава конкретен терморегулатор с изнесен датчик. Да има цифрова индикация и да се захранва от батерии или от 12V. Да го има в наличност и просто да натисна Buy.
    защо с батерий? нали ще управляваш нагревател някакъв, после трябва да търсиш и нагревател на 12V

  4. #44
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    защо с батерий? нали ще управляваш нагревател някакъв, после трябва да търсиш и нагревател на 12V
    12V у дома има под път и над път. Имам ТЕС-ове, LiPo-та, в буса също има 12V букси за зареждачки по всяко едно негово ъгълче. Мисля да направя преносима малка кутийка педя на педя, а не сандък метър на метър. Също и за охлаждането - там за база ще използвам едно малко хладилниче с размери колкото да побере една кутийка Кока-кола. Само ще му добавя допълнителна топлоизолация и готово. Ето линк:

    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7340

    Отворих го вътре да видя какво има и се оказа, че освен елемента на Пелтие и един светодиод с резистор, няма нищо друго. Елемента на Пелтие е дебел около 5 милиметра и има размери около 3х3 сантиметра. Отгоре е залепена охлаждащата плочка, а отдолу - оребрен радиатор с вентилатор. И всичко това работи от USB. Мисля да го назоря с 12V захранване, за да му вдигна мощността и да получа 0 градуса. Ако стане - стане, ако не - ще търся друго решение.

    Имам и една голяма хладилна чанта с елемент на Пелтие, но предполагам и при нея няма да е лесно да се смъкне температурата до 0 градуса. Засега предпочитам да повредя малкото хладилниче, пък ако не стане, ще експериментирам с голямата чанта.
    Росимир Матеев

  5. #45
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    а контакти нямате ли?

  6. #46
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Росимир Матеев

  7. #47
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    12V у дома има под път и над път. Имам ТЕС-ове, LiPo-та, в буса също има 12V букси за зареждачки по всяко едно негово ъгълче. Мисля да направя преносима малка кутийка педя на педя, а не сандък метър на метър. Също и за охлаждането - там за база ще използвам едно малко хладилниче с размери колкото да побере една кутийка Кока-кола. Само ще му добавя допълнителна топлоизолация и готово. Ето линк:

    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7340

    Отворих го вътре да видя какво има и се оказа, че освен елемента на Пелтие и един светодиод с резистор, няма нищо друго. Елемента на Пелтие е дебел около 5 милиметра и има размери около 3х3 сантиметра. Отгоре е залепена охлаждащата плочка, а отдолу - оребрен радиатор с вентилатор. И всичко това работи от USB. Мисля да го назоря с 12V захранване, за да му вдигна мощността и да получа 0 градуса. Ако стане - стане, ако не - ще търся друго решение.
    Аз ще се въздаржа от коментар.Нгряванетос някакво микро котлонче за кафе ли ще става от Али Баба .com или ще обръщаш елемента на Пелтие?Междо другото не увеличавай захранващото напрежение защото ще изгориш термодвойките...
    Последна редакция от ПАЦО; 03.10.2010 на 21:24.

  8. #48
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Важното е обема да е малък и да се поддържа константна температура. Нагряването ще става вероятно с мощни терморезистори, сложени на алуминиева плочка.

    Има ли значение как ще се нагрява и как ще се охлажда?

    Все пак няма да правим някакви прецизни лабораторни експерименти. Ако центъра на дадено серво се отклонява на 10 градуса, а аз премеря 9 - нима има някакво значение. Достатъчно е да се знае, че отклонението е достатъчно голямо. Почти съм сигурен, че ако дадено серво е добро, то няма да мръдне и 1 градус. Така че ще има видима разлика между добро и лошо.
    Росимир Матеев

  9. #49
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ти определш методологията аз само се опитвам да помогна!!Междо другото поглеждал ли си температурния диапазон в който производителите дефинират параметрите на сервата?

  10. #50
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Важното е обема да е малък и да се поддържа константна температура. Нагряването ще става вероятно с мощни терморезистори, сложени на алуминиева плочка.

    Има ли значение как ще се нагрява и как ще се охлажда?

    Все пак няма да правим някакви прецизни лабораторни експерименти. Ако центъра на дадено серво се отклонява на 10 градуса, а аз премеря 9 - нима има някакво значение. Достатъчно е да се знае, че отклонението е достатъчно голямо. Почти съм сигурен, че ако дадено серво е добро, то няма да мръдне и 1 градус. Така че ще има видима разлика между добро и лошо.
    Намекнах ти че можеш да ползваш елемента на пелтие като нагревател което много ще опрости работата ти, когато той се охлажда от едната страна от другата пропорционално се загрява!!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен