+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 24 от общо 24

Тема: Тестове за обхвата на апаратурите и приемниците

  1. #21
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Дефакто тестовете се провалиха. Времето беше ужасно - студ, мъгла, вятър, слаб дъжд. Въобще не ни беше до тестове. Иначе на Узана бяха закарани 2 АТВ-та, 4 радиостанции, голям лист от фибран и много апаратури и приемници. Е поне се повозихме на АТВ-тата.

    Тепърва предстои да направим заплануваните тестове, но явно трябва да се усъвършенствува методологията, за да имаме по-качествени замервания. Иначе от сега съм решил напролет в Казанлък да докарам едно АТВ (вече съм поръчал и специално ремарке за него) и тогава там да направим тестове със стотиците апаратури на стотиците присъствуващи моделисти. По-изгодно място и време няма да има.

    А дотогва каквото измерим (ако измерим), ще го публикуваме. Днес обаче няма да е, защото се захванахме с тестове на сервомашинки.
    Росимир Матеев

  2. #22
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by манев View Post
    ........Също така,знаете ли за успешен вариант на радиомаяци или нещо подобно,за търсене на загубени на далеч самолетни модели.
    Това със загубените модели и мене не интересува. Ако някой знае откъде можем да си купим радиомаяк, нека да публикува линк. Не знам обаче как един маяк може да помогне в гъста гора. Може да си на 10 метра от модела и да не го видиш, особенно ако е на върха на някое дърво. Може би по-полезно ще е в модела да има зумер, който да се включва при загуба на сигнал и да титка докато се изтощи батерията.
    Росимир Матеев

  3. #23
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Днес на Габровската поляна съвсем случайно разбрах, че на 61 канал на 35MHz има постоянно включен предавател. Не знам какъв е или какво излъчва, но със сигурност има такъв. Единственото забележимо нещо е водонапорна кула на около 500 метра. Също в срещуположна посока на 500 метра е края на краен квартал на Габрово.

    Какво се случи. Колегата включи първо приемника. И с учудване установихме, че 3 от общо 4 машинки + спийд контролер изпълняват повтарящи се команди, през интервал 3 - 4 секунди. Сервата нито трепереха, нито шаваха. Просто през 3-4 секунди заставаха мирно в различни позиции.

    Това ме навежда на следния извод. Каквито и тестове да се правят трябва да се провери чистотата на ефира за дадената честота.
    Димитър Пенев

  4. #24
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    За съжаление 35 мгх са доста проблемни в градски условия .27 мгх за сега е учудващо чист навсякъде.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен