+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 23

Тема: ще направя няколко крачки назад към тренера за МК-17 с електромотор

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Наско, когато ти писах да качваш снимките си в http://www.snimka.bg/, имах предвид да ги отваряме по - бързо. Сега твоите от http://img832.imageshack.us/gal.php?g=img1090u.jpg ми се отварят бавно, а вечер, когато нета е бавен, въобше не ги чакам. Качването на снимки в бг също е по - бързо. Правиш ги размер 1200 по нещо си и става бързо. Копираш от снимката линк адрес, после слагаш линка в мнението.
    Ако искаш да излезе директно снимка в мнението:
    Над полето за писане на мнение има 2 реда символи. Горният е за шрифтове. Гледш под него. Броиш символ 14, прилича на снимка.Чукваш върху него с ляв бутон и ти излиза поле. В него кликваш с десен бутон и поставяш линка. После кликваш ОК и бутон ПУЛИКУВАЙ. Това е, питай, ако има нещо.
    Целта на това е да е по - лесно за тези, които четат темата.
    Успех!

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Качвайте ги във форума! Тук!
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Наско, когато ти писах да качваш снимките си в http://www.snimka.bg/, имах предвид да ги отваряме по - бързо. Сега твоите от http://img832.imageshack.us/gal.php?g=img1090u.jpg ми се отварят бавно, а вечер, когато нета е бавен, въобше не ги чакам. Качването на снимки в бг също е по - бързо. Правиш ги размер 1200 по нещо си и става бързо. Копираш от снимката линк адрес, после слагаш линка в мнението.
    Ако искаш да излезе директно снимка в мнението:
    Над полето за писане на мнение има 2 реда символи. Горният е за шрифтове. Гледш под него. Броиш символ 14, прилича на снимка.Чукваш върху него с ляв бутон и ти излиза поле. В него кликваш с десен бутон и поставяш линка. После кликваш ОК и бутон ПУЛИКУВАЙ. Това е, питай, ако има нещо.
    Целта на това е да е по - лесно за тези, които четат темата.
    Успех!
    А защо не качвате снимките директно във форума, или рутината от Моделистика пречи.
    Поне тук и в моя форум има тази възможност, а и така поне е сигурно че един ден няма да изчезнат когато безплатния сървър бъде забърсан.
    Не се заяждам просто ви подсещам за тази благинка.
    Анатоли Бовянски
    София

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Сливен
    Мнения
    25

    MK 17

    Наско айде чакаме с нетарпение клип на облитането,обади се ,според мен си се справил отлично М.Янков Сливен

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    Много се изтормозих докато разбера как става - понеже все ми дава грешка че съм сложил по-малко от 10 символа и не може да се публикува мнението ми











    Последна редакция от MadBoy; 21.09.2010 на 20:43.
    Атанас Г. Янков набор 79г.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    Ето и продължението на снимките ми . Утре ще мога да залепя двете полукрила в едно цяло .










    Атанас Г. Янков набор 79г.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Ако искаш да ти е по лесно особено и при бъдещи ремонти направи крилото без диедър.
    В полет няма да ти помага кой знае колко-все пак не е някакъв свободно летящ модел а RC, на всичкото отгоре и горноплощник....
    карал съм такъв - електро и ДВГ с МК 17 направен от кашон. Имам 3 крила за такива самолети-2 за ДВГ версията и 1 от депрон за електро. Крилото от депрон се беше скършило много лошо(точно на мястото на залепване), и когато го лепих го направих без диедър...
    Като цяло и депроненото и стиропореното рязано с бичкия крило стават здрави; депроненото е по еластично(особено ако е от силитрон) и за електро версията си върши чудесно работата. Но цялостната здравина на стиропореното крило за ДВГ версията е много по-добра. Издържа на удари, усукване и т.н. по добре от другото. Ремонтира се много лесно(ако ваобще се наложи)
    Накратко: с крилото за електро версията се кара само електро, а с крило за ДВГ версията можеш да караш и електро и ДВГ.
    Успех.
    ПП: при тоя модел е най-важно теглото. Гледай да го направиш лек и недей подсилва излишно. Колкото по лек толкова по добре ще лети. Но при положение че ДВГ версията който карах беше около кило и планираше перфектно не мисля че ще има проблем ако лепнеш някоя друга летвичка особено около мястото за колесника....и както Неделчо ти каза-може и без него защото ще ти прави само проблеми
    И един съвет от личен опит: когато закрепваш крилото слагаш ластиците успоредно и отгоре няколко ластика "на X" за да няма неприятни изненади във въздуха и не прекалявай с тях за да не смачкаш крилото.
    Успешни полети.
    Габриел Димитров
    Варна

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Крилото за тренер задължително с диедър. Не пречи на елероните, ако слагаш. По - стабилен е модела и по - лесно се изправя, ако има достатъчно височина, като пуснеш стиковете. Единственат подсилка, която слагам, са 2 балсови пластинки 1 мм там, дето ластиците могат да смачкат депрона:



    Закрепването на крилото е с ластици за връзване на багаж, тези с оплетка и телени кукички. Разплитам обвивката и си връзвам кръгчета. Доста е здрав и издръжлив. 4 ластика са супер, карал съм и с 2.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен