+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 30

Тема: Extra 260

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да сложа двг, на този хубав модел, ти шегуваш ли се. Никога не бих направил такава грешка. Ако не сте подбрали подходящ електро мотор, нормално е да си имате проблеми. Ако това моторче се окаже слабо, имам и едно резервно, което е с още по-голяма мощност.

    Как направихте хоризонаталният стабилизатор-може ли снимки?
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Браво, Неделчо!Много ми харесва модела.Доста добре се получава.Нямам търпение да го видя в полет.
    Александър Иванов
    Пловдив

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Моделът става за ДВГ и то много добре, но подсилването на моторното ребро няма никакъв смисъл. Аз правя същия модел с 4-тактов ДВГ.
    Всъщност подсилването на АРФ модел е меко казано глупост. Колкото е по-рехав, толкова по-малко поражения има при краш. Досега не ми се е случвало АРФ модел да се разпадне от самосебе си...

    veso1 , не е добре да се дават съвети за нещо, което не е изпробвано. А ако е изпробвано, е хубаво резултатите да се подкрепят с някакви снимки или клипове. За този модел е много по-важно теглото и начинът на закрепване на ДВГ, отколкото кубатурата..

    Неделчо, за тези панти има много лесно решение. Предварително трябва да ги "прогониш", т.е. да ги позиционираш, като отбележиш точното им местоположение. След това в средата на процепите пробиваш 1 до 2mm отвор на дълбочина колкото влиза пантата. После слагаш пантите в процепите до средата (на пантите). Предварително направените отвори са, за да се стече по тях лепилото. Капваш солидна доза. След като изсъхне, надяваш НАСУХО кормилцата. Капваш лепило и в техните каналчета. Малко смотано го обясних, но... Обади ми се и ще ти обясня как точно. Идната седмица ще поръчвам метанол - намери начин да ми кажеш колко искаш. Точната цена ще ти кажа утре (понеделник).
    Георги Русинов

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Благодаря за обяснението. Разбрах какво точно трябва да се прави и за следващите модели, ще използвам тази техника. Наистина има логика.
    Метанол ще искам 4-5литра, само още не съм намерил туба.

    Днес, измислих как да направя управлението на двете кормила, на хоризонатлният стабилизатор- ще използвам V-tail миксер (външен). Така тягите и на двете сервота ще са захванати по един и същ начин и отклоненията ще са равни.
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не е добре да усложняваш управлението с миксер. Най-малкото, това са 10 грама (и повече с кабелите) отгоре ненужно тегло.
    Можеш да използваш функция Dual Elevator, стига да я имаш в апаратурата.
    Ако нямаш, просто сложи едната тяга отгоре на едната машинка и отдолу на другата. Разликата в ъглите няма да окаже влияние на хода на кормилото, можеш да бъдеш сигурен!
    Можеше да изравниш ъглите в + и - на двете тяги още при позиционирането на машинките, но това за другия модел. ;)

    Така, с две думи най-доброто решение е Dual Elevator (само че ако имаш такава функция, провери дали тримерът действа и на двете машинки. Често срещан бъг).
    Следващото по ефективност решение е това с тягите.

    За метанола: най-удобно ми е да заделям по 10 или кратно на 10 литра, защото такива са ми съдовете. Използвам специални непрозрачни трислойни туби, които са по 10 и 20 литра. Когато поръчвам метанол, наливам направо в съда на този, който е поръчал, за да избегна преливането. Всяко преливане или отваряне означава поемане на влага...
    Днес цената е 1,48 за литър без почерпката. ;)
    За 50 литра и нагоре, цената става 1,22. Пак без почерпка. :)
    Последна редакция от ajcinema; 20.09.2010 на 09:08.
    Георги Русинов

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    А за пантите... идеята е да влезе повечко лепило в цепнатината. Ако мажеш само пантата с лепило, няма да хване много добре. Ако напълниш процепа с лепило - рискуваш да залепне още преди да си надянал кормилото докрай... Затова с дупчици е най-удачно и сигурно.
    По принцип се препоръчва пантите да се сглобят насухо и едва след това да се капе лепилото, като за центриране на пантата се използва топлийка, боцната в средата на пантата. Същата (топлийка) регулира и луфта. Аз не използвам топлийка, за да не нарушавам целостта на пантичката. Придържам се към метода със залепване първо на едната половина и после на другата с отворче за лепилото.
    Олятото лепило се почиства лесно с метанол.

    И винаги проверявай състоянието на пантите... че стават чудеса.
    Георги Русинов

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Добре, но ако направя елеватора с този миксер (Dual Elevator), тогава на елероните трябва да сложа Y-кабел.
    Кое решение е по добро
    -миксер Dual Elevator и Y-кабел за елерони
    -миксер за елерони и Y-кабел за елеватора?

    Относни метанола, повече от 5 литра не ми трябват, просто сега нямаме толкова време за каране, а и една важна част на количката е счупена.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    сливен
    Мнения
    4

    re

    Здравейте младежи,момчето е на мисия и няма как дави покажем пилотиране.Модела го карахме с 900вата 4 клетки 14v 4500mah.Kaто теглиш чертата мотор спид батерия и става златен а и теглото.Една клетка да избие остава закачен за стената при нас така се получи.Но взехме бързо решение двг.Сега караш зареждаш и пак и отново караш,а с батерията чакаш.С поздрав;В Димитров.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Потресен съм...
    Да му бяхте сложили два киловата и 6 клеткова батерия нямаше да е зле...

    Неделчо, метанолът ще дойде в петък. Забавяне по трасето... Така че ще го имаш в събота.
    Георги Русинов

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Няма проблем за метанола (не бързам).
    veso1, според мен, вие меко казано сте претоварили тегловно модела.
    При мен полетното тегло ще се получи в рамките 1300-1500гр, а тягата на моторчето е около 2000гр.
    Моята батерия е 4 клетки ли-по нано теч, 2200мач 45-90С.

    Иии моля, не ми ги разправяйте тези дивлиганки с "наливането и карането". Имал съм количка с двг, и ми е пределно ясно че не е точно така.
    Ако става въпрос, при електрото само буташ лостчето и караш, но това е друга тема.
    Модела е проектиран да бъде с електро мотор и с такъв ще бъде.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен