+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 30

Тема: Extra 260

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Extra 260

    Тези дни реших да довърша един сравнително стар проект, а именно ето това китче http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...idProduct=7726.
    Първото нещо което трябваше да направя е да изпъна фолиото, защото оригинало беше отпуснато. За целта използвах моделарска ютийка от ХК - http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...ring_Film_Iron.
    Като за първо ползване, мога да кажа че ютийката е супер.
    Ето го как изглежда моделчето с изпънато фолио и залепени стабилизатори.


    Реших да ползвам две сервота за елеватора и едно за вертикалният стабилизатор. Ето и как са монтирани сервотата на елевтора.



    На всякъде използвах хартиени панти - http://www.hobbycity.com/hobbyking/s....3_%2810pcs%29
    Първо намазвам едното им крайче с СА лепило и ги напъхвам до половината в крилото.

    След това намазвам всиките отново с СА и поставям елерона.

    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    През "почивката" монтирах моторчето и контролера на моторамата



    Мотора е 35-42 1000кв. а контролера е 85А.
    Ето къде е и приемника- далече от всичката силова електроника.

    Това е и опашният колесник



    Както се вижда от последната снимка, рамото на опашното колеце е залепено за вертикала.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Контролера си има ключе, за включване и изключване, него го залепих на лесно достъпно място.

    Залепих и моторамата към тялото на модела.

    Също на снимката се вижда че основният колесник е монтиран.
    Ред е на сервото за елероните.

    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    дано скоро стане готов за полет
    и задължително клипове :)
    Атанас Г. Янков набор 79г.

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Неделчо, дотук изглежда много добре.

    Обаче не е добре да лепиш пантичките по този начин, особено ако са повече от 3 на кормило.
    В книжката към модела би трябвало да пише как става.

    Освен това, ако рамото на опашното колелце е само залепено за вертикала, без да е мушнато в него, ще береш ядове. Измисли му някаква скоба или изкриви Г-образно крайчето на рамото и го мушни в кормилото.
    Георги Русинов

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    ajcinema, ще ми кажеш ли как се лепят тия пусти панти? Чесно да си кажа, от всики китове, които съм сглобявал, на този инструкцията му е най-кофти. Почети нищо няма в нея, а и за капак на всико я изгубих. По мое мнение, пантите се залепиха доста здраво.

    Рамото на опашният колесник го залепих с СА към вертикала, но както казваш ти- ще му направя и две скобички, просто за сега съм до този етап.

    Благодаря за съвета.
    Неделчо Брънчев

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    сливен
    Мнения
    4

    Extra 260

    Здравей,подсили мотореброто и слагай 6,5 двг и ще осетиш предимството.В СЛИВЕН имаме същия модел.карахме го електро и не останахме с доволни.А МОДЕЛА е много готин.УСПЕХ:В Димитров

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да сложа двг, на този хубав модел, ти шегуваш ли се. Никога не бих направил такава грешка. Ако не сте подбрали подходящ електро мотор, нормално е да си имате проблеми. Ако това моторче се окаже слабо, имам и едно резервно, което е с още по-голяма мощност.

    Как направихте хоризонаталният стабилизатор-може ли снимки?
    Неделчо Брънчев

  9. #9
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Браво, Неделчо!Много ми харесва модела.Доста добре се получава.Нямам търпение да го видя в полет.
    Александър Иванов
    Пловдив

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Моделът става за ДВГ и то много добре, но подсилването на моторното ребро няма никакъв смисъл. Аз правя същия модел с 4-тактов ДВГ.
    Всъщност подсилването на АРФ модел е меко казано глупост. Колкото е по-рехав, толкова по-малко поражения има при краш. Досега не ми се е случвало АРФ модел да се разпадне от самосебе си...

    veso1 , не е добре да се дават съвети за нещо, което не е изпробвано. А ако е изпробвано, е хубаво резултатите да се подкрепят с някакви снимки или клипове. За този модел е много по-важно теглото и начинът на закрепване на ДВГ, отколкото кубатурата..

    Неделчо, за тези панти има много лесно решение. Предварително трябва да ги "прогониш", т.е. да ги позиционираш, като отбележиш точното им местоположение. След това в средата на процепите пробиваш 1 до 2mm отвор на дълбочина колкото влиза пантата. После слагаш пантите в процепите до средата (на пантите). Предварително направените отвори са, за да се стече по тях лепилото. Капваш солидна доза. След като изсъхне, надяваш НАСУХО кормилцата. Капваш лепило и в техните каналчета. Малко смотано го обясних, но... Обади ми се и ще ти обясня как точно. Идната седмица ще поръчвам метанол - намери начин да ми кажеш колко искаш. Точната цена ще ти кажа утре (понеделник).
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен