+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 30

Тема: Extra 260

  1. #11
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Благодаря за обяснението. Разбрах какво точно трябва да се прави и за следващите модели, ще използвам тази техника. Наистина има логика.
    Метанол ще искам 4-5литра, само още не съм намерил туба.

    Днес, измислих как да направя управлението на двете кормила, на хоризонатлният стабилизатор- ще използвам V-tail миксер (външен). Така тягите и на двете сервота ще са захванати по един и същ начин и отклоненията ще са равни.
    Неделчо Брънчев

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не е добре да усложняваш управлението с миксер. Най-малкото, това са 10 грама (и повече с кабелите) отгоре ненужно тегло.
    Можеш да използваш функция Dual Elevator, стига да я имаш в апаратурата.
    Ако нямаш, просто сложи едната тяга отгоре на едната машинка и отдолу на другата. Разликата в ъглите няма да окаже влияние на хода на кормилото, можеш да бъдеш сигурен!
    Можеше да изравниш ъглите в + и - на двете тяги още при позиционирането на машинките, но това за другия модел. ;)

    Така, с две думи най-доброто решение е Dual Elevator (само че ако имаш такава функция, провери дали тримерът действа и на двете машинки. Често срещан бъг).
    Следващото по ефективност решение е това с тягите.

    За метанола: най-удобно ми е да заделям по 10 или кратно на 10 литра, защото такива са ми съдовете. Използвам специални непрозрачни трислойни туби, които са по 10 и 20 литра. Когато поръчвам метанол, наливам направо в съда на този, който е поръчал, за да избегна преливането. Всяко преливане или отваряне означава поемане на влага...
    Днес цената е 1,48 за литър без почерпката. ;)
    За 50 литра и нагоре, цената става 1,22. Пак без почерпка. :)
    Последна редакция от ajcinema; 20.09.2010 на 09:08.
    Георги Русинов

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    А за пантите... идеята е да влезе повечко лепило в цепнатината. Ако мажеш само пантата с лепило, няма да хване много добре. Ако напълниш процепа с лепило - рискуваш да залепне още преди да си надянал кормилото докрай... Затова с дупчици е най-удачно и сигурно.
    По принцип се препоръчва пантите да се сглобят насухо и едва след това да се капе лепилото, като за центриране на пантата се използва топлийка, боцната в средата на пантата. Същата (топлийка) регулира и луфта. Аз не използвам топлийка, за да не нарушавам целостта на пантичката. Придържам се към метода със залепване първо на едната половина и после на другата с отворче за лепилото.
    Олятото лепило се почиства лесно с метанол.

    И винаги проверявай състоянието на пантите... че стават чудеса.
    Георги Русинов

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Добре, но ако направя елеватора с този миксер (Dual Elevator), тогава на елероните трябва да сложа Y-кабел.
    Кое решение е по добро
    -миксер Dual Elevator и Y-кабел за елерони
    -миксер за елерони и Y-кабел за елеватора?

    Относни метанола, повече от 5 литра не ми трябват, просто сега нямаме толкова време за каране, а и една важна част на количката е счупена.
    Неделчо Брънчев

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Нямаш достатъчно свободни канали ли?

    Най-добре е да използваш и двете функции - Дуъл Елеватор и Флаперон. Но ако нямаш достатъчно свободни изходи на приемника, тогава по-добре сложи Y-кабела на елеваторните машинки. Там няма какво да човъркаш, докато при елероните можеш да си позволиш клаперони, диференциация и още 2-3 глезотийки (за идеята).
    Метанолът утре ще е при мен. Ако искаш - 5 литра имаш. Само трябва да знам днес, за да поръчам... Имай предвид, че метанолът е чудесно средство за миене и се използва не само за гориво. Това е най-евтиният начин да измиеш мотор, модел и т.н. ;)
    Георги Русинов

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да ще искам 5 литра.
    Приемника ми е 6 канелен, спектрум...
    На 5-ти канал ми е GEAR и него не мога да го ползвам за миксер.
    Ще пробвам с Y кабел на опашката и ако не ми хареса как се движат плоскостите ще мисля друго решение.
    Неделчо Брънчев

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ако приемникът е АR6200, а предавателят DX6i, функцията Дуъл Елеватор не работи коректно. Тя работи, но тримерът функционира само за едната машинка. Идиотско е...

    Направи това с тягите и няма да имаш проблем. Аз така карам 2 метра модел...

    Метанолът утре ще е при мен. Потърси ме, за да се разберем как да си го получиш. Мога да ти дам оборотна туба, но е прозрачна.
    Георги Русинов

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    сливен
    Мнения
    4

    re

    Здравейте младежи,момчето е на мисия и няма как дави покажем пилотиране.Модела го карахме с 900вата 4 клетки 14v 4500mah.Kaто теглиш чертата мотор спид батерия и става златен а и теглото.Една клетка да избие остава закачен за стената при нас така се получи.Но взехме бързо решение двг.Сега караш зареждаш и пак и отново караш,а с батерията чакаш.С поздрав;В Димитров.

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Потресен съм...
    Да му бяхте сложили два киловата и 6 клеткова батерия нямаше да е зле...

    Неделчо, метанолът ще дойде в петък. Забавяне по трасето... Така че ще го имаш в събота.
    Георги Русинов

  10. #20
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Няма проблем за метанола (не бързам).
    veso1, според мен, вие меко казано сте претоварили тегловно модела.
    При мен полетното тегло ще се получи в рамките 1300-1500гр, а тягата на моторчето е около 2000гр.
    Моята батерия е 4 клетки ли-по нано теч, 2200мач 45-90С.

    Иии моля, не ми ги разправяйте тези дивлиганки с "наливането и карането". Имал съм количка с двг, и ми е пределно ясно че не е точно така.
    Ако става въпрос, при електрото само буташ лостчето и караш, но това е друга тема.
    Модела е проектиран да бъде с електро мотор и с такъв ще бъде.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен