+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: Предложение за колективна покупка на Clouds Fly

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Предложение за колективна покупка на Clouds Fly

    Здравейте момци,
    От няколко дни разговарям с една китайска фирма - Fei Xiang. В случаен разговор ми предложиха цена за Clouds Fly - $35,87/бр. за покупка от 6бр. кашон. Ето и линк: http://www.lxrcmodel.com/details.asp?prodid=1819
    Разликата спрямо същото самолетче от HobbyKing ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=8359 ) е в това, че в комплекта на Fej Xiang няма серва и контролер.
    Доставката е чрез HongKong Post, но все още не съм изяснил стойността и. При всички положения няма да е скъпо, защото съм ползвал този начин на доставка - по-евтин е от другите и си има Tracking number.
    По всяка вероятност ще се наложи да се плати ДДС на митницата, но няма как....
    Та на въпроса:
    Ще се съберат ли 6-тима желаещи, да направим една пробна покупка?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    не е лошо моделчето - нещо като учебно с елерони и дори да се приземи на поляната - нищо няма да пострада - просто ще се плъзне.
    Ами няма да е лошо ако знам преди да се навия - какво ще ми бъде крайна цена . Че парите са малко които мога да заделям за хобито :)

    За сега само ще му се радвам от тука - като поместите клипчетата си :)
    Атанас Г. Янков набор 79г.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Надявам се още утре да изясня стойността на доставката, след, което ще мога да сметна крайната цена, включая ДДС-то.

    Ето едно много хубаво полско клипче..... http://www.youtube.com/watch?v=VFQov...eature=related
    Последна редакция от nickarsow; 15.09.2010 на 22:48.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте отново,
    Днес изясних условията по доставката:
    1. Цена за 6бр. Clouds Fly =$215.22;
    2. Доставка по Registered AIR Mail = $210.50;
    3. Такса PayPal = $14.90;
    Тотал: $440.62 , доставка 10-15 дни.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    ДДС 20% = $88.12
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Крайна сума = $528.74
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Крайна цена за единична бройка = $88.12

    ..... Нещо ми се изпари желанието за доставка.....транспорта съсипа всичко.

    Днес ще се опитам да измисля групажен транспорт по море, да видим колко ще излезе, но транзитното време е 1 месец. Поне знам, че 300кг. акумулатори ни ги доставят по море за $140 групажна пратка.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    а защо да даваш толкова много пари
    Взимаш чертежите и ги пренасяш на фибран и депрон . След това си готов . И цената ще ти е адски ниска - примерно 1 лист деброн за крилете ( 1 лист стига за много криле ) + 1 лист фибран пак за много тела .

    и до тука според моите изчисления - не повече от 3 - 4 лв. за самолет
    Атанас Г. Янков набор 79г.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Аз точно с подобна цел започнах да конструирам мой собствен модел от фибран/EPP и балса - http://modelist.bg/showthread.php?t=...ull=1#post3620 . В процеса на конструиране излязоха толко много неизвестни по отношение на разполагането на електрониката, така, че да е удобна за разстановане и да не пречи едно на друго и на антените, че свят ми се зави.... А тая гадорийка Clouds Fly е добре замислена. При моя вариант, тялото е 2D ... просто няма как да е друго от депронови/EPP плоскости и дизайна отива на кино...

    П.П. Можеш ли да изкопаеш от някъде чертежите ?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Китайците дадоха нова корекция на транспорта:
    1. Цена за 6бр. Clouds Fly =$215.22;
    2. Доставка по Registered Surface Mail = $108.50;
    3. Такса PayPal = $14.90;
    Тотал: $338.62 , доставка 30-35 дни.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    ДДС 20% = $67.72
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Крайна сума = $406.34
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Крайна цена за единична бройка = $67.72

    .....Нещата след още малко преговори ще си дойдат на място....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    етоти друг вариянт
    http://www.conrad.de/ce/de/product/2...STAR-BAUKASTEN
    1. е на мултиплекс ( разлика в качеството от земята до небето )
    2. цената малко по скъп но неискат 6 бр. :)
    3. малко по голям

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    доставка 30-35 дни.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Крайна цена за единична бройка = $67.72
    Правил съм 2 поръчки с Registered Surface Mail , и двете дойдоха за около 40-45 дена. Притеснителното е , че имаш съпорт от PayPal до 45 ден от датата на плащане , който може да се удължи с отварянето на диспут към 40 ден с още 20 дена. Поне в моите 2 случая беше така , като през това време пратките пристигнаха. А аз вече си бях задал 300 пъти въпроса - дали си струва чакането и треперенето , дали въобще ще дойдат , дали тези 20$ , които икономисах си струваха всичките притеснения и нерви ...

    Ако се ангажираш да гарантираш , че няма да има промяна в цената на 1 брой , може да ме броиш за включен в КООПерацията :) , а от моя страна имаш пълен съпорт за воденето на диспута и евентулно Claim-a в PayPal , станал съм експерт вече в тези битки.

    Като разбира се , ще ти преведа сумата предварително.

    пп. личното ми мнение , че си струва да се плати AirMail , но да пристигнат за 15 дена здрави , отколкото за 50 дена смачкани в някой контейнер. Разликата от 20$ не е умопомрачителна . Струва ми се , че пропускаш в сметката едни 4% мито върху цялата сума вкл. транспорта , но и те не са голяма болка - 3$ на брой.

    Надявам се до 10 дена да има яснота дали и как ще поръчва , ако не - ще поръчам от HobbyKing , като от там изллиза на крайна цена към 200лв с мито и ддс.
    Последна редакция от Chakal; 24.09.2010 на 07:43.
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by sevo View Post
    етоти друг вариянт
    http://www.conrad.de/ce/de/product/2...STAR-BAUKASTEN
    1. е на мултиплекс ( разлика в качеството от земята до небето )
    2. цената малко по скъп но неискат 6 бр. :)
    3. малко по голям
    Качеството на Clouds Fly е БЕЗ забележки. EasyStar, освен, че също се произвежда в Китай, няма елерони. Не виждам къде му е предимството. Идеята тук е да се опитаме да доставим неповредени няколко добре летящи учебни самолета.

    Красимир е абсолютно прав. Проблема със сухопътния транспорт е сериозен. Моя CloudsFly го купих от ХобиКинг и дойде в силно изтърбушен кашон. Личеше си силен ритник. За щастие обувката на идиота, който го е ритнал не беше засегнала самолета, а празно пространство. При мен нямаше нито мито, нито ДДС. Не мога да гарантирам, че някой товарач няма да нарани пакетите и в самолета, но наистина вероятността е по-малка.

    Ами за сега мисля и търся алтернативен транспорт, но при $210 транспорт, наистина е по-добре да си го доставяме от ХК.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен