+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 32

Тема: Проблем

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Още веднъж повтарям, че проблема съм го имал същия и се състои в това, че напрежението на акумулатора кляка до под 3.5 волта или дори до под 3.0 волта. Толкова ли е трудно това да се диагностицира. Аз поне се сещам за 100 различни начина. Ако акумулатора е стар и скапан, зареждането му няма да ти помогне.

    Просто вземи един волтметър и премери напрежението по време на шашкането на сервотата. Вземи една лампичка или светодиод с резистор и наблюдавай как примигва. Вземи един токоизправител за 5 волта и провери дали ефекта ще изчезне. Вземи 3 или 4 чисто нови 1.5V батерии, захрани го с тях и провери дали ефекта ще изчезне. Вземи 5V от компютъра си, захрани го, и провери дали проблема ще изчезне. Мога да продължавам с идеи още един час.

    Учудвам се че нещо, което се диагностицира за 5-10 секунди, може да отнеме толкова много време в дискусии, и то по 2 форума едновременно.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    не се учудваи знам как го го пробвам батерията е нова сега ще я зареждам за първи път просто нямах зареждачка сега си взех като се зареди ще пробвам просто иска време и ще се пробва и ще кажа дали е от това ;)

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    не е от батерията държи 6v и не мърда а масхинките пак откачат почва да ме съмнява съмия спийд защото това моторче и тия серва съм ги пробвал с друг приемник за хели и нямаше проблем

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Добре де, защо не смениш мотора? Като гледам той си е просто един боклук...
    Георги Русинов

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    ами просто защото нямам друг ;)

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ами... тогава няма как... нали се сещаш... Ако ще правиш модел, с този мотор определено няма да стане.
    Георги Русинов

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    аз съм решил да опитам а какво ще стане ше видим но ако сменя мотора и не е от него каво правим чорба от мотори ама както и да е мерси все пак :)

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен