+ Ново Мнение
Страница 2 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 32

Тема: Проблем

  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    ами на контролера писше 6-10 NC а от кози който го купих каза 4е е някаде около 18-20 А

  2. #12
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Ако става въпрос за дългия мотор на снимката ,наистина не черпи много - може би не повече 0.5А ,но това при условие че е читав.А като се има в предвид че като пионерче карахме с такива преди30 години...да не би от неправилно съхранение или крив вал да вдига тока? Не мога да гадая,но защо не обърнеш внимание този контролер как реагира като му пуснеш ток от оловния акумулатор...и като колко клетки ги намира/пише че е за липо или никел металхидрид/Правя съпоставка защото съм имал подобни проблеми със спийд,който не реагира както искам аз на лифе акумулатори 9,9V а нямаше как да се настрои за такива...
    Последна редакция от steysi_gb; 14.09.2010 на 22:08.
    Станислав Христов

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    направо незнам какво да ти кажа утре ще пробвам да го заредя да видя какво ще стане ако няма напредък ще вида да си зема някаква батерия друга

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Изключи сервата и замери диапазона на консумацията на двигателя. Кажи дали чисто работи двигателчето в диапазона на регулиране ?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    За първия въпрос разбрах но втория неможах да разбера какво ме питаш.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Тъй, като не можеш да го гледаш на осцилоскоп, кажи дали звука му е чист в зоната на регулиране ? ( да няма накъсвания, промяна на оборотите ... )
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    Ами мисля , че работи добре ама утре пак ще се заслушам

  8. #18
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Още веднъж повтарям, че проблема съм го имал същия и се състои в това, че напрежението на акумулатора кляка до под 3.5 волта или дори до под 3.0 волта. Толкова ли е трудно това да се диагностицира. Аз поне се сещам за 100 различни начина. Ако акумулатора е стар и скапан, зареждането му няма да ти помогне.

    Просто вземи един волтметър и премери напрежението по време на шашкането на сервотата. Вземи една лампичка или светодиод с резистор и наблюдавай как примигва. Вземи един токоизправител за 5 волта и провери дали ефекта ще изчезне. Вземи 3 или 4 чисто нови 1.5V батерии, захрани го с тях и провери дали ефекта ще изчезне. Вземи 5V от компютъра си, захрани го, и провери дали проблема ще изчезне. Мога да продължавам с идеи още един час.

    Учудвам се че нещо, което се диагностицира за 5-10 секунди, може да отнеме толкова много време в дискусии, и то по 2 форума едновременно.
    Росимир Матеев

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    не се учудваи знам как го го пробвам батерията е нова сега ще я зареждам за първи път просто нямах зареждачка сега си взех като се зареди ще пробвам просто иска време и ще се пробва и ще кажа дали е от това ;)

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18

    не е от батерията държи 6v и не мърда а масхинките пак откачат почва да ме съмнява съмия спийд защото това моторче и тия серва съм ги пробвал с друг приемник за хели и нямаше проблем

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен