+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 76

Тема: MTA4 - електро

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    38

    Според мен тази предавка ми се струва доста тежка и моя съвет е да я видиш запоследно преди да сложиш Mamba-та. Вчера специално за твоя случай мерих предавката на моя 1/8 Duratrax който го карам пак с 15 пиньон но със скоростна кутия и на 5 клетки. При 5 завъртания на СПУРА гумите правят 1 оборот. При тези обороти на 1 скорост модела вдига малко над 55 почти 60.

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    За мамбата мисля да полвам 10Тпинион. Тоест предавката ми е следната пинион/спур=10/52 а при
    при дифа, предавката е 13/43. Тоест общо се получава редуктор с число 1/17.2.
    При тази преавка с 4-клеткова батерия, по изчисления, максималната скорост ще ми е 61км/ч. При 6-клеткова батерия, максималната скорост достига 90км/ч.

    Мисля че това е доста по-нормална предавка от колкото когато бях със 15Т пинион (и по-високооборотен мотор)
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Днес пристигна Мамба-та


    На снимката изглежада доста по-малка, от колкото е в реалнот. Сега разбрах защо доста хора се оплакват, че не им издържа механиката, когато ползват този мотор. Видът му е внушител.
    Днес ще го монтирам. Дано 10Т пиниона дойде в близките няколко дена.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Днес се престраших. Сложих 13Т пиньон който пристигна скоро от ХК. Първите тестове бяха на асфалт. Мога да кажа че МММ се справя прекрасно (надявам се дълго време да се справя). Така и не успях да дам пълна газ че, става.... Личи се че има мощност и то в излишък. На задна макар и с 50% ограничение, мога да вдигна задни гуми.
    За сега не съм слагал на мотора вентилатор и след около 10-тина мин. каране беше загрял на 50-60градуса.
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Моделчето вече има и два краш теста. И двата пъти беше блъснато в солични "камъчета". За сега няма никаква повреда, нито счупване.
    Мамба-та макар и с 13Т пинион се справя чудесно, както в трева висока около 10-тина см. така и на асфалт. Вече се научих как да взимам завоя (на асфалтова настилка) с висока скорост- тънкостта е, по времто на целият завой монстера плавно да ускорява. Така по този начин аморисьорите не потъват и моделчето не се преобръща. Сега трябва да се науча да взимам завой с висока скорост и на задна и всичко ще е ОК.
    Неделчо Брънчев

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014
    Неделчо Брънчев

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Вече се прояви първият Мамба ефект- хекс-овете на задните гуми не издържаха. Шестограмният отвор в джантата на едната задна гума, се изпили. Сега обмислям идеята да взема хекс-ове, джанти и гуми от МТА4 версиятата с 8.2сс двигател. Моите са 14мм а тези които са на по-голямата версия са 23мм.
    За сега каноколита закърпи положението, но това е само временно решение на проблема.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2013
    Живее в
    shandong
    Мнения
    4

    art-tech

    Be glad to meet with you, I was a model helicopter enthusiast, I have always liked the helicopter model, also has been playing to large, I have studied a variety of helicopter models, but I especially like the art-tech, you perhaps not understand it, it flies very beautiful body beautiful. If you are a fan, also liked it.http://www.rctopshop.com/art-tech-rc-helicopters

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен