+ Ново Мнение
Страница 4 от 8
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 76

Тема: MTA4 - електро

  1. #31
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    За по-лесно вклюване на светлините и вентилаторите си направих това


    Неделчо Брънчев

  2. #32
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Дека ти направо счупи с пулт за управление ако в Пловдивско стане терористичен атентат няма кой да е друг
    Николай

  3. #33
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Може би след около месец МТА4 ще се завърне още по-зловещо от всякога. Утре ще поръчам новият мотор
    http://cgi.ebay.com/Leopard-4082-200...item3f03bbf1ff -както се вижда той е още по-голям и по мощен от мамбата.
    За контролер мисля да изпробвам този- http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...dproduct=10370
    А за батерия http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10288
    Разбира се, ще си взема и по-готин предавател, с кодовото име "МЕГА ДИСПЛЕЙ"
    http://www.rvmshop.com/eng/proddetai...od=rcps2805004
    Неделчо Брънчев

  4. #34

    супер замислено малко куца вида

    -ето електро варианта на тънда http://www.tiger.com.tw/product/6401-F.html
    -е аз въстанових моето бъги 1/8 модел 1988г. ,като го превърнах в монстер и ето резултата http://skiplok.snimka.bg/hobby/rc-mo...44759.22017905
    Венци Веселинов

  5. #35
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Ако погледнеш шасито на електро версията и това на нитро версията, ще видиш че има голяма разлика. Лично на мен новата електро версия не ми допада, защото е използвано шаси от бъги...

    Иначе твоето моделче съм го виждал, струва ми се че главините са прекалено малки, т.е. слаби за тези гуми.
    Неделчо Брънчев

  6. #36

    добавям

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Ако погледнеш шасито на електро версията и това на нитро версията, ще видиш че има голяма разлика. Лично на мен новата електро версия не ми допада, защото е използвано шаси от бъги...

    Иначе твоето моделче съм го виждал, струва ми се че главините са прекалено малки, т.е. слаби за тези гуми.
    Ммм ... да.Използват шаси на БЪГИ което е индентично в случая и с това на ТЪГИ .Мисля ,че избора на шаси не е случаен-по леко е шасито спрямо това на нитро версията с колко това немога да кажа ,но е факт .Някъде гледах ел.мотор 8А напълно подходящ за твоята версия, но не ми се рови пак за линк.

    Ето и размерите на главините http://skiplok.snimka.bg/hobby/rc-mo...44759.22077485
    както виждаш от скицата оста която влиза в главината е 6мм,при теб е сигурно 5 или 6мм. а оста която влиза в джантата при мен е 8мм ,а при теб е 5мм.

    Мисля че слабото място на модела ми, е пласмасовите части по прединия и заден мост.Поради тази причина не слагам и по як ДВГ.Ако намеря репликата с алуминиевите части на моя модел,за което много се съмнявам поради ретро характера на шасито ми,бих го запазил за себеси .Впрочем видях такава алуминиева реплика във немски форум и много ми хареса.Оригиналния ми спур беше от същата пластмаса като на твоя спур дето му урони зъбите, примене имаше уронване на 5-6 зъба и зрелишно запалване на стойката централния диф която се отърва за малко с малко поражение.Сега съм с метален централен диф и спур.И с едно наум като карам .
    Последна редакция от Венци Веселинов; 13.01.2011 на 21:48.
    Венци Веселинов

  7. #37
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да, възможно е шасито на електро версията да е по-леко, но от долу е плоско, тоест при електро версията, клиренса в средата на шасито е много по-малък от този при нитро вераията. Аз лично харесвам да е по-вдигнат, защото карам предимно градско и често ми се налага да катеря бордюри по 20см.
    Не че нещо, но с тези мотори, теглото на шасито ми е най-малкият проблем.
    Според мен, слабото място на главината е там където става закрепянето на шарнирите.
    Модела карал ли си го?
    Неделчо Брънчев

  8. #38

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Аз лично харесвам да е по-вдигнат, защото карам предимно градско и често ми се налага да катеря бордюри по 20см.

    Според мен, слабото място на главината е там където става закрепянето на шарнирите.
    Модела карал ли си го?
    Не ти препоръчвам бордюрите на градско освен ако не искаш пак да правиш окачване на една от снимките видях правен горен преден носач-може така да си го взел.Но имай предвид че с голяма скорост и в бордюр е равносилно на челен удар в стена.Дори от метал да направиш окачването то рано или късно ще потдаде на ударите.


    Да моя модел съм го карал , и то във вида в който е сега .Тествах го в големия студ тук на сняг и лед.И проблем нямаше.На траш теста (удар с макс. скорост във авто гума )не издържа захвата на носачите във дифовете при околна температура -8'С .Е направих го .Имай в предвид, че шасито и окачването са на доста годинки (23 год.) и материала е PVC .За разлика от новите материали старите не са с нужната якост.А части от алуминиевия и пластмасовия вариант на окачването и дифовите кутии за моя модел вече е почти невъзможно да се намерят,дори по форумите.
    Венци Веселинов

  9. #39
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Носача, който беше ремонтиран, така го взех.
    Е разбира се че не качвам бордюрите със 100. Въпроса е там че бъгито ми, се затруднява дори и на 5-6см. бордур.
    Това МТА4 съм го карал досатъчно много и го познавам много добре, мога а кажа че е много, ама много здрав модел. Доста тормоз е издържало, и така като гледам ще издържи още. Това ми е любимият модел.
    Аз за частите не се притеснявам ама въобще. Взел съм си още едно шаси и сега имам абсолютно всики части
    Скоро като ми пристигне мотора и контролера ще направя няколко клипчета.
    Неделчо Брънчев

  10. #40

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Носача, който беше ремонтиран, така го взех.
    Е разбира се че не качвам бордюрите със 100. Въпроса е там че бъгито ми, се затруднява дори и на 5-6см. бордур.
    Това МТА4 съм го карал досатъчно много и го познавам много добре, мога а кажа че е много, ама много здрав модел. Доста тормоз е издържало, и така като гледам ще издържи още. Това ми е любимият модел.
    Аз за частите не се притеснявам ама въобще. Взел съм си още едно шаси и сега имам абсолютно всики части
    Скоро като ми пристигне мотора и контролера ще направя няколко клипчета.
    Ооо да модела МТА4 е много здрав модел, за това спор няма.И на мен ми е любим модел.Не случайно трансформирах моя модел в монстер.И деята ми беше да направя алумин-тунинг на цялото окачване знам,че има такъв за модела ми ,но самите части се оказаха проблем трудно се намират вече.Впрочем днеска ми предложиха да се пробват да изработят подобна част на CNC ,зажалост нямах под ръка какъвто и да е чарк.Но офертата си я бива и се замислям за нещо по сериозно
    Впрочем 1hp=735,499W ползвай това за сравнение с нитро и електро за да видим вече нагледно ефекта и да има материал за съпоставка .Мисля че има полза за всички от подобна трансформация на електро в нитро и обатното на нитро в електро модел. Дай жега на мотора .....
    Венци Веселинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен