+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 30

Тема: EPP

  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Ето снимки на остатъчните деформации. Наистина не могат да се възстановят сами....ще иска леко насилствени методи и подлепване на карбонови профилчета от вътрешната страна. Явно това си е конструктивно слабо място.

    Click image for larger version

Name:	DSC00413.jpg
Views:	1969
Size:	104.7 KB
ID:	1446 Click image for larger version

Name:	DSC00414.jpg
Views:	1898
Size:	121.4 KB
ID:	1447

    А по отношение на цените, които са ти дали - мисля, че са добри. Още повече за вътрешно общностни доставки няма мито !
    Почваме кампания по набиране на кандидати за групова покупка. Може да се наложи да се пусне отделна тема.

    П.П. Само не разбирам защо са дали 3 размера на плочите ( това 150 хич не ми се вписва в схемата ) ?
    Последна редакция от nickarsow; 22.09.2010 на 12:36.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Johannesburg
    Мнения
    12

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post

    П.П. Само не разбирам защо са дали 3 размера на плочите ( това 150 хич не ми се вписва в схемата ) ?
    Това предполагам е грешка и аз го видях. Размера е 600х900.
    Кои ЕПП модел си намислил да правиш?

  3. #13
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Аз също съм мераклия за няколко листа ЕПП.
    Неделчо Брънчев

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    В момента довършвам на SolidWorks чертежите на електро-планер за обучение ( http://modelist.bg/showthread.php?t=...ull=1#post3620 ) ... има доста промени от времето на този пост. Актуална скица ще кача до края на седмицата. Идеята е да се докара до лазерно/топла нишка изрязан кит, лесен за сглобяване/лепене, така, че да не го е яд човек, че може да го счупи, докато се учи...
    Имам и голям мерак да се опитам да възпроизведа и CloudsFly, щото се доказа, че е много добре конструиран и много стабилен в полет. Лощото е, че за него се иска или форма или як натиск върху китайците да ни продават само EPP детайли...
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Сливен
    Мнения
    25

    EPP

    здравеите отножо,доколкото разбрах в BGняма такъв материал все още,но ако случайно намеря ще пиша куде има и на какви пари е,А и да попитам с какво се лепи това някои запознат ли е M.Янков -Сливен

    пс-извинете ме за правописни грешки ако има и препинателни знаци,с нов лаптоп съм и клавиатурата е различна от тази на другите

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Johannesburg
    Мнения
    12

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    В момента довършвам на SolidWorks чертежите на електро-планер за обучение ( http://modelist.bg/showthread.php?t=...ull=1#post3620 ) ... има доста промени от времето на този пост. Актуална скица ще кача до края на седмицата. Идеята е да се докара до лазерно/топла нишка изрязан кит, лесен за сглобяване/лепене, така, че да не го е яд човек, че може да го счупи, докато се учи...
    Имам и голям мерак да се опитам да възпроизведа и CloudsFly, щото се доказа, че е много добре конструиран и много стабилен в полет. Лощото е, че за него се иска или форма или як натиск върху китайците да ни продават само EPP детайли...
    Изпрати ми , ако искаш, модела за да ти кажа дали може да се направи от ЕПП , по принцип няма невъзможни неща , но си има особености . alex@prista.org
    Колкото до лепило , стремете се да използвате лепило , което остава гъвкаво , всяко контактно става , но трябва да се пробва...ако не ви се експериментира UHU POOR е най-подходящо ..Хоби Кинг продават едно , което също става , но е доста тънко и жълто на цвят , но пък е доста евтино...в краен случаи може да се използва и топъл силикон , но аз не го харесвам...доста тежко е.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Johannesburg
    Мнения
    12

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    а този линк дали ще ви допадне - след като избрах тестово - едно парче ЕПП лист - и показах че искам да дойде до БГ - програмата не ми показа никаква сума за транспорт ( дали ще е без парички )

    http://www.rcskyflyer.com/BuyEppFoam_.html
    Атанас Г. Янков набор 79г.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Тези са Хамериканци и няма да ти пратят нищо, а и дори да ти пратят, транспорта ще струва колкото Голф2-ка ( и то запазена )....
    По-горе в темата набарахме европейски доставчик....няма мито, транспорта е приемлив....само ни трябват няколко дни да го проучим...
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by Alex_bg View Post
    .... неразрушим...ми още в #6 са го цепнали...
    Моята идея е електрониката да е прибрана в корпуса и при това да е удобна за монтаж/демонтаж. За това се забавих толкова с конструкцията, щото мисленето е повече от чертането...
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен