Използването на GPS устройства от този вид с цел предпазване от кражба е като игра на котка и мишка. Обяснявам:
GPS приемникът работи като сравнително прост приемник с процесор, който изчислява разстоянието до минимум 4 спътника и от там точните координати. Но за да даде координати, трябва да "чуе" минимум 4 спътника. А тъй като сигналът, излъчван от спътниците не е много мощен, всеки "обикновен" GPS се нуждае от чувствителен приемник ИЛИ сериозна антена, за да може да работи нормално. Всяка преграда повлиява пряко и... GPS-ът спира да работи. Дори с най-сериозната антена, един GPS в тунел е безполезен, защото не може да получи коректни сигнали, да ги сравни и изчисли.
Точно на това разчитат автоджамбазите. Срещу ГПС приемници използват обикновено ГПС блокъри, които запушват приемника и той спира да работи. В този случай дори ГСМ да изпрати сигнал, няма да има координати... За да се избегне това, по-сериозните ГПС проследяващи у-ва са с външни антени. Като това: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.34845. Притежавам тази машинка и (да си призная) първоначално се подведох именно от антените. Ако те са разположени в по-далечни точки на колата, по-трудно ще бъдат запушени. И това наистина е така, но самото им монтиране е проблем. Аз все пак не искам да надупча и окабеля колата си по селския начин.
Другият проблем е, че освен ГПС блокъри, крадците използват и ГСМ блокъри. Достатъчно е да се запуши приемника на един ГСМ и той няма да предава нищо, защото няма да получава съответните пакети с отговори.
И така, моят извод е, че тази система би затруднила само начинаещ автокрадец. Изобщо не говоря за "джобен" тип проследяващи ГПС-и, защото те е достатъчно да бъдат хванати плътно в ръка и спират да чуват. Поне моят опит е такъв.
Иначе - ДА! ГПС проследяващото устройство работи, има всякакви софтуери, може да предава, приема, да се програмира... Но ако кражбата е извършена професионално, няма особена полза. Първото, което използват крадците е ВЧ скенер (който може да се купи пак от Дилекстрим). Така "виждат" какво влиза и излиза от набелязаната кола под формата на радиосигнал. ГПС и ГСМ блокър са задължителни реквизити, защото това са най-често използваните "интелигентни" начини на защита.

По тази причина аз използвам друго, за да защитя колата си - мощен пейджър с ЕДНОСТРАННА връзка ОТ колата КЪМ мен. Това ми дава по-голяма сигурност, стига да съм на разстояние до 1км от колата. Дори връзката да надхвърли тази дистанция, няма да мога да реагирам толкова бързо...
Та моето решение е следното - датчици, които следят неоторизиран достъп и при засичането натакъв блокират двигател, помпа и малка клапа. близо до филтъра. Това е механична защита, която не може да се острани по електронен път и е с ЕДНОКРАТНО действие. За да се премахне, е нужно разглобяване, а това печели време. Паралелно със задейставането на кой да е от датчиците, мощен предавател изпраща еднократен, невъзможен за блокиране аналогов сигнал до малко приемниче на ключодържателя ми.

Засега това е за мен най-разумното решение.