+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 11

Тема: Clouds Fly ( AXN Floater-Jet ) - моделче за начинаещи

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Clouds Fly ( AXN Floater-Jet ) - моделче за начинаещи

    Здравейте,
    Днес пристигна новата ми придобивка - Clouds Fly.

    Click image for larger version

Name:	CloudsFly.jpg
Views:	893
Size:	90.2 KB
ID:	1385

    Купих го защото навсякъде пише, че е доста подходящ за начинаещи. След неуслехите ми с електро-планера (Happy 2000), реших да взема някакъв наистина учебен.
    Та за самолетчето.....
    Кащона пристигна силно ударен, въпреки многото стикери "Чупливо", които Hobby King бяха поставили. Явно EMS така си вършат работата.... Добре поне, че материала на самолета е толкова здрав, че нямаше никакви повреди по тялото или крилата.
    Моделчето идва перфектно комплектовано - тялото е налепено със стикерите, машинките са поставени, жилата също. Има 2 резервни комплекта витла 5x5E със "saver" модули. Документацията не върши за пет пари...идва ред на интуицията....
    Крилата и стабилизаторите идват с една тънка 1,5-2мм ципа, която според документацията трябва да върши ролята на пантите, но е доста твърда и тормози машинките. Решението е процепване и техниката с тиксото, която ви е до болка известна.
    Прилагам и няколко снимки на разстановката на приемника, акумулатора и ESC-то.

    Click image for larger version

Name:	AR500.jpg
Views:	834
Size:	76.3 KB
ID:	1384 Click image for larger version

Name:	AR500_cables.jpg
Views:	921
Size:	99.3 KB
ID:	1389

    Кабелите идващи от моторчето ги притиснах с блокче порест фибран, за да не се пречкат на сервата. Залепих от двете страни на изреза за кабината 2 ленти Велкро, за които подобно на мост над акумулатора поставих контролера. Той също се закрепва с Велкро лента или дебела 2мм. двойнозалепваща лепенка.

    Click image for larger version

Name:	Velkro_ESC.jpg
Views:	777
Size:	101.5 KB
ID:	1386 Click image for larger version

Name:	ESC.jpg
Views:	814
Size:	90.1 KB
ID:	1387

    Направих изрез в кабината точно срещу ESC-то за входящия въздух за охлаждане му. Смених машинките на елероните с тези от снимката, защото оригиналните бяха твърде шумни.

    Click image for larger version

Name:	Digital_servo_metalgear.jpg
Views:	873
Size:	98.5 KB
ID:	1388

    Тези ( от снимката ) са невероятно добри - цифрови, с метални зъбни колела, 5,75г.. Само съжалявам, че не закупих повече, хем бяха на промоция за невероятните $7. Акумулатора, който сложих е 11.1V 1800mAh 25С. Центъра на тежестта направо заспа. Акумулатора е изтеглен максимално напред, до където е направено леглото му.
    Тествах двигателчето, но периодично се чува някакво прекъсване, което отнесено звуково по корпуса се чува, като рязко чукане. Ако някой знае причината или се е сблъсквал с подобен проблем, нека сподели.
    Днес настроих нулите на елероните и стабилизаторите а утре ще правя облитане и ще пиша отзиви.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Поздравления за готиният модел и хубавата тема. Браво, добре се справяш!
    Сервотата са наистина добри- пробвал съм, едно от тази серия- много прецизно серво.
    Относно проблемите с моторчето- и аз преди имах едно моторче, което имаше много слаби магнити. При него, когато му подам пълна газ, моторчето се развърта до някакви обороти и после блокира. Съветвам те да си превериш както мотора, така и контролера. Преди време сглобих едно подобно планерче- изи флай. Оригиналният контролер който дойде с кита, въобще не работеше. Прави ми впечатление, че повечето китове, които идват с електроника, контролерите им не работят нормално. До сега може би 3-4 контролера от китове не са работили.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Странното е, че контролера няма ниски обороти, както съм свикнал на истинските контролери. Започва да върти някъде от над 3000. Чукането се чува само при по-ниските обороти. При форсиране чукането изчезва, но на осцилоскоп се виждат липсващи пакети импулси и двигателчето леко си сменя оборотите...да речем за кратки интервали и в тесен диапазон.
    Пробвах двигателчето с 30А ESC Hobby King, но странното е, че контролера ( чисто нов ) не издаде нито звук, нито тръгна да върти двигателчето...... ....явно някои контролери не се справят с този тип двигателчета или пък контролера ( 30А-вия ) е мъртъв.....казва ли ти някой. Ще го тествам с 2830 преди да го изхвърля в "кръглата папка"...
    Последна редакция от nickarsow; 03.09.2010 на 17:34.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Купувай контролери "турниги". Много добри са. До сега не съм имал някакви проблеми с тях. Само един 12А работеше на 2 клетки, а на 3 не искаше.
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Да, аз по принцип съм се запасил с Turnigy - от ония лилавите, но този го взех да го пробвам, че беше за $4 и ми беше интересно дали ще работи....ама явно не....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Странно. Абсолютно същия модел го имам и всичко по него си тръгна от раз. Не съм сменял абсолютно нищо. Всичко си е оригинално. Единствения проблем може да бъде тази ципа, която рано или късно ще се скъса във въздуха, но ме домързя да правя промени. Първите 10-20 полета ще издържи със сигурност.

    Другия модел (Easy Fly) също го имам и също нищо не съм променял по него. Лети си прекрасно. Проблем при него беше позицията на батерията. Трябваше да се напъха със сила в една малка дупка и повече няма вадене от там. Друг проблем при него е капачката на кабината. Закопчава се с една пластмасичка, която е фалшива и кабинката се разкопчава по време на полет. Също така крилете са малко слабички. При пикиране и излизане от вираж видимо се огъват на почти 40 градуса, но издържат на натоварването. Иначе е много здрав модел. Вече има няколко краша без сериозни видими повреди, осве че се понадра доста.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Ами китайска му работа....просто си попаднал на читава бройка.
    Вчера отиваме на Рожен да облитаме самолетчето и......каръшка история. Едната машинка, въпреки, че беше тествана.....мъртва. Починала е на път за Рожен.... Прехваленото дебелослойно тиксо се беше разлепило от вертикалния стабилизатор. Повърхностния слой на самолетчето освен, че е супер гладък, стои, като намазан с нещо. Дали е силикон от формата или нещо друго...нямам идея. Пусто не се бях подготвил за подобна ситуация. Тиксото го смених с панти Каван на ливадата, но машинката така и не проработи.
    Е, поне си направихме една разходка и пикник ....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Мога да цитирам дълъг списък от неща, които са ми се случвали с китайски модели - изгоряло серво, блокирал мотор, разлепени магнити на мотора, изгаряне на мотор в първите 10 секунди от полета, гънещи се крила, които трябва да се подсилват, LiPo батерия с обърната клетка, залепени накриво машинки или други части, повреди по време на транспорта, и т.н и т.н. В общия случай очите ми винаги са на четири и си правя лична проверка абсолютно на всичко. Но това бих го правил и за качествени модели. Така че голямото преимущество на ниската цена си остава като основна екстра, заради която си струва да се рискува.
    Росимир Матеев

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Съвсем нормално е да има дефектна стока. Това може да се случи както при евтините марки, така и при скъпите. В повечето пъти, когато се купи, например някой марков скъп контролер и той не работи, то производителя го сменя безплатно. Предимството на евтините марки е ниската цена. Аз предпочитам вместо едно скъпо мотрче на castle creations, да си взема 3-4 на турниги. Все едно или две от тях ще работят нормално.
    Сори за отклоняването от темата.
    Неделчо Брънчев

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    Първи впечатления от облитането на Clouds Fly. Извинявам се, че няма клип ( за сега ), но просто техниката, с която разполагахме ни изигра лоша шега....картата не пожела да записва.
    Да не забравя първо да изкажа големи благодарности на Коцето Костов, който ми беше инструктор и помогна в един доста критичен момент...просто му дадох апаратурата и успя да върне самолета, иначе вятъра щеше да го закара на Пампорово....
    Ето и впечатленията:
    1. Невероятно лесно и безпроблемно излитане и набиране на височина....просто невероятно лесно .
    2. Твърде голямо въздействие на елероните....искат намаляване на ъглите на минимум. Самолета е доста чувствителен откъм елерони.
    3. Не го карайте във ветровито време. Ние допуснахме тази грешка и щяхме да го загубим. Има невероятна подемна сила и се издига буквално за секунди. 500-600м височина ги набира за норматив, а там ветровете са.....
    4. Витлото 5х5 и двигателчето се справят просто перфектно, дори повечето време го карахме на 1/4 мощност. После го изгасяхме напълно и го приземявахме с планиране.....просто красота.
    5. Слабото му място е прехода между носа и крилото в зоната между приемника и контролера ( виж пост #1 ). При две не толкова успешни кацания, леко се смачка, но се надявам да го укрепя отвътре с карбонови лайснички и да реша проблема.
    Още веднаж съжалявам за неосъщественото видео, ама за другия път ще се презастраховам....
    Последна редакция от nickarsow; 20.09.2010 на 09:42.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 30.09.2012, 16:21

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен