+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 11

Тема: RC мотоделта

  1. #1
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    RC мотоделта

    Днес правих едно почистване и попаднах на едно БИЖУ ,което бях забравил.Малко прашасало,ноооо все така красиво Ето малко снимки които не са правени сега.Утре ще я снимам и ще ги кача.

    Click image for larger version

Name:	p1180036bn0.jpg
Views:	1685
Size:	84.2 KB
ID:	104Click image for larger version

Name:	p1180033lx8.jpg
Views:	1634
Size:	189.7 KB
ID:	105Click image for larger version

Name:	image001.jpg
Views:	1714
Size:	745.2 KB
ID:	106Click image for larger version

Name:	p8120010mn9.jpg
Views:	1578
Size:	394.3 KB
ID:	107Click image for larger version

Name:	p8120007wn4.jpg
Views:	1639
Size:	409.7 KB
ID:	108Click image for larger version

Name:	p8120021mz4.jpg
Views:	1591
Size:	352.1 KB
ID:	109Click image for larger version

Name:	p8120004jd3.jpg
Views:	1559
Size:	431.3 KB
ID:	110Click image for larger version

Name:	p8120020yn7.jpg
Views:	1477
Size:	333.5 KB
ID:	111Click image for larger version

Name:	p8120009xz0.jpg
Views:	1582
Size:	401.1 KB
ID:	112
    Техническите данни на модела са:
    разпереност-2.20м тегло-1770гр. с горивото, двг-o.s max 4cc.Крилото е от дакрон/240гр.м2/,но е малко тежко и не само това,дакрона е много твърд а за това крило,трябва де е по тънък,следователно и по лек за да може да се движи напречката на крилото и да се променя тонелноста,така крилото става по управляемо и по спокоино в полет.Ако някой има такъв плат/дакрон/ ,но да е около 100-120гр.м2 ще му го платя.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  2. #2
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Ето още една хубава снимка
    Click image for larger version

Name:	P9281011.jpg
Views:	1502
Size:	122.1 KB
ID:	113
    Христо Христов - RC Hobby BG

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    дано ти свърши работа http://www.vaninatrade.com/textile.html . Ако е възможно може ли нещо като чертеж поне на крилото и системата му за управление, другото почти е ясно
    Успех
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  4. #4
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by нико View Post
    дано ти свърши работа http://www.vaninatrade.com/textile.html . Ако е възможно може ли нещо като чертеж поне на крилото и системата му за управление, другото почти е ясно
    Успех
    Благодаря ти за линка а относно чертеж имам,но някъде съм го забутал и трябва да го открия.Ако започнеш да правиш мога много да ти помогна ако нещо не ти е ясно.Аз имам големия и брат и точно с това се занимавам,инструктор съм/с над 800часа/.Относно крилото ще го направиш,но проблема при РЦ мотоделтата е центъра на тежеста/много важно/и там бъркат много хора които са се пробвали да я направят.При излитане модела тръгва ряско нагоре и се преобръща даже и аз при първия полет имах същия проблем.Мотоделтата се управлява теглово/изменяш центъра на тежеста/,но има значение и двигателя/и винта който е тикащ/съответно и тягата.Може много да се напише по въпроса така,че ако започнеш трябва да питаш и ще помагам.Днес нямах време да я снимам по подробно ,но утре ще го направя
    Последна редакция от Lidkin; 22.01.2010 на 02:21.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Gorna Orqhovica
    Мнения
    19

    Здравейте, и аз имам една мотоделта. Лети, но много зор.
    Интерисуваме дали требва да има ъгъл на мотора и какъв е той.
    и как да намеря центъра на тежеста (CG)


  6. #6
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    мотоделта

    Здравей, Дидо
    Извинявай за късния отговор, но ме натисна работа и все не ми остава време да кача снимки и да напиша някои неща.
    За ъгъла на мотора, работата е много относителна при теб понеже конструкцията/от това което виждам на снимката/ е малко опростена.Мотора трябва да има ъгал 3-4 градуса надолу, за да не прави така наречения "мах" количката, но по важно е да центроваш самата количка и тогава да търсиш центъра на крилото.Това става по следния начин:
    Хващаш количката отгоре, там където ти е "копънчето"/мястото където хващаш крилото/ и количката трябва да заеме позиция с леко вдигнат нос, т.с носовото колело да е леко нагоре 2-3см.Може да доблегнеш задните гуми на земята и да видиш разтоянието на предното колело.
    Центъра на крилото: При този тип крило ще е трудно, но от това което виждам на клипчето, си оцелил до някъде.Предполагам, като отлепи от земята и веднага иска да се преобърне, т.с да направи лупинг.При това полужение трябва да преместиш захващането /копънчето/ напред към носа на крилото.Центъра на крилото няма да може да го откриеш ако го хванеш отстрани като при самолет!Центъра е свързан с много неща:тяга,тегло,поделната сила на крилото.Ще го откриеш с много тестове!
    Управлението както при голямата така и при малката машина става посредством промяна на теглото/теглово/на количката спрямо крилото.При истинска делта, когато подадеш команда ляво, дясно, крилото променя формата си т.с тонелноста на двете полукрила се променя, това става посредством така наречената напречка на крилото, но при твоята, нещата са по прости и ще станат с по голям ход на командите/машинките.
    Когато МДП отлепи от земята трябва да се дръпне тръпеца/кормилото/ назад към пилота.При рц-то това става като бутнеш лосчето на ап. напред. за да избегнеш ЛУПИНГА.
    На клипа виждам ,че на края започна да прави спирала и загуби упръвление.Причините за това са много ,но най елементарно е да увеличиш хода на машинките за да може да подадеш обратна команда и делтата да реагира.Когато е на земята, даваш ляво и крилото трябва да облегне до земята и на дясно е същото.
    Управлението на една такава 'машинка' е доста по различно от самолет и затова ти се струва странно поведението има във въздуха.Това е пречината и за малкото направени такива рц мдп.
    По темата може да се изпише много, но всичко става с МНОГО проби, все пак е рц. може да си позволиш грешки.

    П.П Да се пооправи времето и ще кача клипче на моята и ще направя по подрибни снимки.
    Ако може качи и ти повече снимки и опиши какво точно прави и какъв е проблема за да мога по конкретно да помогна.
    Поздрави и успех в хубавото начинание
    Последна редакция от Lidkin; 21.02.2010 на 19:17.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  7. #7
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Ето едни снимки на първата ми рц делта.С нея са направени мнооого полети и летеше прекрасно, но вече е заменена с новатаааа
    П.П Дидо, тези снимки може да са ти в помощ, просто не се бях сетил за тях.


    Click image for larger version

Name:	20062008(005).jpg
Views:	1648
Size:	176.3 KB
ID:	413Click image for larger version

Name:	20062008.jpg
Views:	1512
Size:	205.9 KB
ID:	414Click image for larger version

Name:	20062008(002).jpg
Views:	1421
Size:	158.5 KB
ID:	415Click image for larger version

Name:	20062008(003).jpg
Views:	1430
Size:	206.3 KB
ID:	416Click image for larger version

Name:	20062008(001).jpg
Views:	1651
Size:	180.7 KB
ID:	417Click image for larger version

Name:	20062008(004).jpg
Views:	1513
Size:	185.8 KB
ID:	418
    Христо Христов - RC Hobby BG

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Gorna Orqhovica
    Мнения
    19

    Благодаря много с една дума ще преправям модела (количката) за да получа това надигане на носа.
    Последна редакция от dido_teri; 25.02.2010 на 09:01.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Твой адаш от нашия град също Христо е правил такъв модел преди години:
    клип http://rc-bulgaria.com/index.php?topic=340.0

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Gorna Orqhovica
    Мнения
    19

    Новата количка на делтата




+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен