Тези дни, докато съм на морето, ме ххвана музата да направя едно летящо крило. Понеже, исках да е нещо по различно от останалите ми модели, на този ще му сложа камера и светлини за нощно каране.
Ето и процеса на майсторене.
Изрязах по чертеж всичките надлъжници и обшивкаа на крилото. Понеже съм на море, и не разполагам с цветно фолио, за да различавам кое е от горе и кое е от долу, реших долнатачаст от обшивката да направя от черен подов депрон 6мм, а горната част е от един сравнително мек 5мм жълт фибран.

След това на долните листове залепих чрез каноколит и активатор (не ми се чакаше) надлъжниците

свързах горната и долната част на обшивката с армирано тиксо на атакуващият ръб, намазах надлъжниците с лепило AKFIX и затворих крилото (разбира се, го затиснах с тежести)

След като изсъхна лепилото, съединих двете половинки с армирано тиксо от долната страна,

и ги слепих с топъл силикон. От горната страна също сложих лента тиксо.
Контролера, който ще използвам е 18А и не е от най-добрите, а тук е страшна жега, за това реших да му сложа допълнителен радиатор (който е двойно по голяма от необходимотто)