+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 31

Тема: Историята на един HK-450MT

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Уау, колко много съвети ;)

    Спида ако е сложен под главното колело не се обдухва изобщо! Монтира се по начина който е избрал колегата, но на задната част на рамата.
    2.4 приемник не бих заврял между пластините на рамата без да му изкарам антената навън!
    Добро е мястото което е под батерията, още повече, че хелито почти никога на пада по нос, а настрани и назад. Там е предпазен и от капотажа. Увий приемника с някаква мека материя и го закрепи с велкро - захващане с свински опашки ми струваше доста скъпо, рамата се сгъна заедно с приемника AR6200 и пречупи платката.
    Поиграй си да подредиш кабелите хубаво без да са изпънати и без да минават през ръб на рамата - от вибрациите се протрива изолацията.
    Какъв пинион си приготвил за монтиране? Най-добри резултати имам с 11зъба. С 13 зъба е доста консумацията от батерията (нагрява спида и батерията), а разлика в полета почти няма.

    Успех!
    Ивайло Трайков, София

  2. #2
    Потребител Аватар на Svetoslav
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    172

    Фаза 3

    Искрено Ви благодаря за съветите и препоръките. Радвам се, че има хора, които са готови да споделят опита си в моята тема.

    Днес, благодарение на Христо Христов от RCHobby.BG, както и на баща ми хеликоптера беше настроен и първият полет, макар и само на педя от земята вече е факт.

    Изпълнен с емоция и желание да летя се опитах да вдихна хелито, но се оказа, че дори след перфектната настройка дърпаше назад и настрани. Помолих за съвет баща ми и той ми обясни, че аналоговите серво-машинки не могат с голяма точност да се позиционират след подаване на команда. Веднага предприех стъпка за подменяне на аналоговите серво-машинки с цифрови такива. Утре предстои нова настройка.

    Прилагам снимки с новите серво-машинки, както и с временното разположение на приемника и спийда.

    Click image for larger version

Name:	P1010188.JPG
Views:	762
Size:	306.2 KB
ID:	1323Click image for larger version

Name:	P1010191.JPG
Views:	735
Size:	296.3 KB
ID:	1324Click image for larger version

Name:	P1010189.JPG
Views:	768
Size:	288.7 KB
ID:	1325Click image for larger version

Name:	P1010190.JPG
Views:	801
Size:	239.3 KB
ID:	1326
    Светослав Матеев

  3. #3
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Предполагам че искаш да кажеш дигитално серво.
    Дигиталното серво се слага само на жирото т.е на опашката....
    Ако сложиш дигитално навсякъде полета ти ще се скъси страшно много понеже дигиталните дърпат бая ток !!!
    Аз съм с дигитално само на опашката то така и трябва...
    И други хора ще ти го кажат!
    Иначе всеки е започнал с полет на 5 см от земята...
    Аз като се научих що годе да го вдигам и да не го влача по земята видях ските си и бяха много грозни протрити
    Просто няма как от 1-вия полет да го вдигнеш и с главата надолу .
    Поздрави!
    Илко Щирков Варна

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Илко, дигитално идва от digit(анг.) - цифра.
    Дали не е същото на български - цифрово?
    Аз летя с 4-ри цифрови машинки и правя полет от 8 мин в режим 3D, макс.ъгъл 11градуса и trottle 100-95-100%.
    Дали губя от времето за полет според теб?
    Консумацията на HXT900(аналогово - 1.6кг) е доста по-висока от примерно DS480(цифрово - 1.85кг)
    Предимствата на цифровата машинка са не само в скоростта, а и в постоянният въртящ момент през целия ход - аналоговите към двата края отслабват.

    За проблема с тегленето назад и настрани:

    При висене близо до земята не можеш да усетиш дали наистина тръгва на някъде хелито - има много завихряния които пречат, огледалният ефект от земята също пречи и т.н.
    Трябва да го вдигнеш на поне 70-80 см. за да започнеш фини настройки.

    И все пак имай едно на ум, че хелито винаги е в динамично неравновесие, т.е. не можеш да го оставиш и то просто да си виси без да мърда на никъде.


    Успех!!!
    Ивайло Трайков, София

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    ...

    остава в събота да ни го покажеш и да похвъркаме

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    В събота (че и в неделя) наистина у дома ще се хвърка - аз, сина ми, Христо от Ловеч. Вероятно ще дойде и Nikolay и Penev (предната седмица обеща). Каня и всички други от Габрово, а ако има мераклии - и от други градове. Жена ми ще си е на село и двата почивни дни изцяло ще се отдам на хобито.

    Не забравяйте да си вземете и банските - чака ви 230 кубика басейн, загрят до 29 градуса. Лесно ще уредим и кебапчетата и бирата.

    Ако някой иска да лети и със самолети - има поляна пред басейна, но е малка - около 180 на 20 метра. Лети се лесно, но се каца трудно. Подхода е лош (има баир и високи дървета) и поляната е тясна. Но за майстори това не е проблем. За по-малки и по-бавни модели - също. По-големите можете да ги приземявате с пикиране в басейна. Вече съм го правил без да искам.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    аз съм на линия, само начален час незнам

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Още един нов форум в България
    от Mateev във форум: Общи приказки
    Replies: 5
    Последно мнение: 23.05.2017, 21:13

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен