+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 31

Тема: Историята на един HK-450MT

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Правил съм си труда да смятам периферната скорост на различен клас хеликоптери - малки и големи, модели и истински, и съм стигнал до извода, че конструкторите не си позволяват да я правят повече от 50-60% от скоростта на звука. Явно много ги е страх от звуковата бариера, защото тя наистина може на майтап да строши перките.

    Колкото до сина ми Светослав Матеев - днес беше ден на много полети, но за съжаление завърши с куцукане и риванолови компреси. Крака му посиня и се поду в мястото на удара. Цяло чудо е, че се размина с такива малки рани. Можеше да се стигне и до болница.

    ИЗВОДИ:
    1. При много на брой и продължителни полети в рамките на един ден - НЕ СЕ РАЗСЕЙВАЙТЕ !!!
    2. Дръжте хелито далеко от вас, а не като Светльо на 2-3 метра.
    3. На всеки 3-4 полета правете проверка на техническото състояние. Глупаво е да разберете чак във въздуха, че даден винт се е развил.
    4. Ако хелито тръгне бързо и заплашително към вас или към друг човек поради някаква причина - веднага го забийте в земята. Не правете опити да го спасявате. Кое е по-важно? Хелито или здравето?
    Росимир Матеев

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    И аз искам да добавя, че полети по дълги от 10-тина минути са много опасни, защото пилота добива повече кураж и започва да прави глупости. Също така правете почивки между полетите.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Матеев старши е напълно прав!
    Аз съм си позволявал няколко пъти да държа хелито на 30-40 санта от главата си само за да гледам дали оста на мотора е права...

    Та не разбрах аз лопатите карбон или композит бяха?
    Ако матеев джуниър беше с къси гащета щеше да бъде много лошо... можеше и до кост да стигне...

    Както казват това не са играчки!

    Един път ми се е случвало да изгубя контрол при хелито...
    Обърнах го около оста с главата напрееед към мен но какво стана и аз не знам хелито се засили много към мене и веднага газ долу!!!
    Това трябва да е реакцията...освен ако си опитен пилот и знаеш командите!

    Бил съм свидетел на какви ли не неща...
    На един модел ДВГ... докато си проверяваше пилота газта като подава рязко газ изведнъж не се върна и самолета на пълна газ се засили към едно момче-добре че то се разкрачи и самолета се спря в краката му...

    Един път едно ДВГ наряза пръстта на един моделист(Слава БОГУ не успя да го отреже)

    Та поуката е не подценявайте моделите си и уменията си!!!
    Матеев младши-бърза рехабилитация но все пак юнак без рана не може
    Също така ти пожелавам безаварийни и успешни полети!!!

    Надяявам се да не съм обидил някой от семейство Матееви с термините: младши и старши!!!
    Илко Щирков Варна

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Още един нов форум в България
    от Mateev във форум: Общи приказки
    Replies: 5
    Последно мнение: 23.05.2017, 21:13

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен