+ Ново Мнение
Страница 3 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 31

Тема: Историята на един HK-450MT

  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Илко, дигитално идва от digit(анг.) - цифра.
    Дали не е същото на български - цифрово?
    Аз летя с 4-ри цифрови машинки и правя полет от 8 мин в режим 3D, макс.ъгъл 11градуса и trottle 100-95-100%.
    Дали губя от времето за полет според теб?
    Консумацията на HXT900(аналогово - 1.6кг) е доста по-висока от примерно DS480(цифрово - 1.85кг)
    Предимствата на цифровата машинка са не само в скоростта, а и в постоянният въртящ момент през целия ход - аналоговите към двата края отслабват.

    За проблема с тегленето назад и настрани:

    При висене близо до земята не можеш да усетиш дали наистина тръгва на някъде хелито - има много завихряния които пречат, огледалният ефект от земята също пречи и т.н.
    Трябва да го вдигнеш на поне 70-80 см. за да започнеш фини настройки.

    И все пак имай едно на ум, че хелито винаги е в динамично неравновесие, т.е. не можеш да го оставиш и то просто да си виси без да мърда на никъде.


    Успех!!!
    Ивайло Трайков, София

  2. #22
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    ...

    остава в събота да ни го покажеш и да похвъркаме

  3. #23
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    В събота (че и в неделя) наистина у дома ще се хвърка - аз, сина ми, Христо от Ловеч. Вероятно ще дойде и Nikolay и Penev (предната седмица обеща). Каня и всички други от Габрово, а ако има мераклии - и от други градове. Жена ми ще си е на село и двата почивни дни изцяло ще се отдам на хобито.

    Не забравяйте да си вземете и банските - чака ви 230 кубика басейн, загрят до 29 градуса. Лесно ще уредим и кебапчетата и бирата.

    Ако някой иска да лети и със самолети - има поляна пред басейна, но е малка - около 180 на 20 метра. Лети се лесно, но се каца трудно. Подхода е лош (има баир и високи дървета) и поляната е тясна. Но за майстори това не е проблем. За по-малки и по-бавни модели - също. По-големите можете да ги приземявате с пикиране в басейна. Вече съм го правил без да искам.
    Росимир Матеев

  4. #24
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    аз съм на линия, само начален час незнам

  5. #25
    Потребител Аватар на Svetoslav
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    172

    Фаза 4

    Вече съм с 4 дигитални сервота. Разлика се усеща - наистина!. Много по-прецизни са.

    Вчера цял ден летя на 50см. от земята. При петата поредна батерия се разви успоредното болтче, което държи перките. Явно някой китаец го е домързяло да залепи болтчето. В резултат на това перките се развиха и хвръкнаха на 20 метра.

    Вътрешните лагерчета бяха на място, но явно съм загубил 2-те втулки, без които при монтиране на оста се появява един 6 милиметров луфт, което е недопостимо. Както е показано на снимката се опитах да заменя оригиналните втулки с най-обикновенни шайби. Лошото е, че шайбите контактуват директно с повърността на главата и триенето е сравнително по-голямо. За момента не мога да намеря друго решение и ще летя така.

    Click image for larger version

Name:	P1010193.JPG
Views:	759
Size:	220.5 KB
ID:	1339Click image for larger version

Name:	P1010192.JPG
Views:	841
Size:	364.6 KB
ID:	1340Click image for larger version

Name:	P1010194.JPG
Views:	822
Size:	282.9 KB
ID:	1341
    Светослав Матеев

  6. #26
    Потребител Аватар на Svetoslav
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    172

    Първи сериозен краш

    Днес моделът претърпя и първият си сериозен краш. Не съм сигурен дали ме заслепи слънцето или просто се разсеях. Счупиха се перките, за жалост в краката ми.

    Добрата новина е, че след десетки изтощени батерии вече смело вдигам машината на метри от земята.

    Click image for larger version

Name:	P1010195.JPG
Views:	697
Size:	221.6 KB
ID:	1342
    Светослав Матеев

  7. #27
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Лелее човече това е много опасно...
    Като изчислих с колко какви обороти се върти лопатата направо ми стана лошо като си представя да се одари в крака ми....
    3800 обората на волт/мин
    х
    11.1 волта батерия
    =42180!
    Внимавай много!!!(това е на моето 450)
    Аз затова никога не карам срещу слънцето при залез и изгрев!!!
    Илко Щирков Варна

  8. #28
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Илко, не забравяй, че има редуктор, който понижава оборотите. Това което си сметнал ти, са оборотите на моторчето. Ако хелисата се върти с такива обороти, то периферната скорост , ще е много по голяма от скоростта на звука, а това ще доведе до разрушаването и.
    Неделчо Брънчев

  9. #29
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Правил съм си труда да смятам периферната скорост на различен клас хеликоптери - малки и големи, модели и истински, и съм стигнал до извода, че конструкторите не си позволяват да я правят повече от 50-60% от скоростта на звука. Явно много ги е страх от звуковата бариера, защото тя наистина може на майтап да строши перките.

    Колкото до сина ми Светослав Матеев - днес беше ден на много полети, но за съжаление завърши с куцукане и риванолови компреси. Крака му посиня и се поду в мястото на удара. Цяло чудо е, че се размина с такива малки рани. Можеше да се стигне и до болница.

    ИЗВОДИ:
    1. При много на брой и продължителни полети в рамките на един ден - НЕ СЕ РАЗСЕЙВАЙТЕ !!!
    2. Дръжте хелито далеко от вас, а не като Светльо на 2-3 метра.
    3. На всеки 3-4 полета правете проверка на техническото състояние. Глупаво е да разберете чак във въздуха, че даден винт се е развил.
    4. Ако хелито тръгне бързо и заплашително към вас или към друг човек поради някаква причина - веднага го забийте в земята. Не правете опити да го спасявате. Кое е по-важно? Хелито или здравето?
    Росимир Матеев

  10. #30
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    И аз искам да добавя, че полети по дълги от 10-тина минути са много опасни, защото пилота добива повече кураж и започва да прави глупости. Също така правете почивки между полетите.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Още един нов форум в България
    от Mateev във форум: Общи приказки
    Replies: 5
    Последно мнение: 23.05.2017, 21:13

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен