+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 46

Тема: Самоделно изработени модели

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Главината на ротора е купена от човек че аз все още не мога да ги правя,а другото е правено на струг(фреза) при един мой познат от мене но скоро май и аз ще се сдобия с такъв.Зъбните колела ги поръчвам в една фирма до пожарната в тракия.Другите материали Д16Т от" Ангел Стоилов" или" Мастерс".Останалото е много ама много труд и мерак най вече.Тази механика излезна доста сполучливо и летеше завидно добре при условие че опита ми на пилот е доста скромен.Сега съм я разглобил и ще я ползвам като основа за изработката на съосна механика(КА-50) а МИ-24 ще получи нова но по на татък че изгубих май мерак.Доста неща са готови и скоро ще я събирам придружено със снимки разбирасе при проявено желание.Това е идеята.
    Последна редакция от Hristo Lozanov; 26.01.2010 на 18:21.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    А можеш ли да ми кажеш къде се намира това МАСТЕРС?
    Зъбните колелца колко ти струваха и каква е тази фирма, която ги изработка?
    Проявявам интерес защото имам идея да си направя сам микро офф-роуд моделче.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Извинения за закъснелия отговор ама тези дни бях много зает.Мастера се намира преди Скобелева майка в дясно до преспите на самият път в дясно не можеш да го пропуснеш.Фирмата за колелата се казва "Радина"и се намира посока пишещи машини преди ЗЗУ-то в ляво.А що се отнася за цени не мога да коментирам строго индивидуални са.Пожелавам ти успех в начинанието.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Христо, къде си пускаш моделите и познаваш ли други моделари от Пловдив? Задавам ти тези въпроси, понеже се събираме основно на 2 или 3 места около Пловдив, но май не съм те виждал и не те познавам. Би било добре седмичните сбирки да се случват с все повече участници, защото в последните години малко бе занемарено моделарското общество като такова в нашия регион.
    Георги Русинов

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Аз като начинаещ полот избирам места без много хора от съображения за сигорност и можеби все още доста притеснения в пилотирането.Многото хора ме шашкат но мога да дойда на ваши збирки да се запознаем.Иначе карам на летището във Войсил.Доста осамотено и перфектно за новообранци.Асфалтова писта и кър дати види окото равен като тепсия.Само мерак да гониш модели.



    Относно съосника до тук я докарах.
    Последна редакция от Hristo Lozanov; 02.02.2010 на 11:12.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Вече се сдобих със собствен струг и мисля че работата по моделите ще живне малко.Скромна машинка но за парите си е супер.Обмислям и добавка на трета ос за да се ползва и като фреза но малко по нататък да и свикна на чалъмите.Ако някой се е загледал по нея в Баумакса да не се чуди а да я взема.По КА-50 има развитие но нямам снимки но до няколко дена ще ги пусна.

    Успех на всички!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Ето обещания снимков материал от работата по КА-50.




    Остава още доста работа но с наличието на струг и фреза нещата спорят.Мисля че тук е момента да спомена че ако някой има нужда от изработка на дадена част по чертеж или стара такава ще му помогна с каквото мога.Заплащането ще е минимално без идея за печалби колкото за покриване на разходите(материали,консумативи,куриерски услуги).Успех на всички!
    Последна редакция от Hristo Lozanov; 26.03.2010 на 08:17.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    гр.Трявна
    Мнения
    3

    поздравления

    приветствам тези които сами си изработват моделите а ни като някои купува го от магазина и хоп аз съм маделист.е по някога е нужна помоща на някои друг моделист защото не всеки има достъп до техника -стругове фрези и т.н . не че не може да го направе а че няма къде.дано да са повече хората като тебе за да се завърне моделизма а не да процъфтява търговията

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    с. Лесидрен
    Мнения
    9

    Ха....Ицо говори явно за моя милост.Верно е че и аз имам такава машина в оригиналния и вид.Харесва ми много и благодарение наи вече на неговите съвети и помощ както и на съветите на други приятели успях да го докарам до летателно състояние за което много благодаря.Верно е че си стои сега в момента на шкафа но то е защото аз все оше не мога да го карам като хората,а и няма с кой.А машинката ми е прекалено влязла под кожата за да жзема да я троша безотговорно.Вече претърпя едно леко падане с незначителни щети и е оправено всичко по него но все пак аз не бързам.Аз и както казват хората на час по лъжичка пак е нещо...Ще се науча да го карам де.Поставил съм си го за цел.Ето един интересен линк за въпросния модел както и клип с първия полет на моя хеликоптер.Пилот е другия Ицо (Христо Христов) от Ловеч.

    http://forum.modelka.com.ua/index.php?showtopic=11181

    http://forum.modelka.com.ua/index.ph...ic=11181&st=20

    Ето и малко видео: http://www.youtube.com/watch?v=LGC9eqs3tVI

    Ето и тема за въпросния модел в другия форум:

    http://modelistika.com/showthread.php?t=4302

    Поздрави на всички!
    Тодор Попов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен