+ Ново Мнение
Страница 1 от 5
1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 46

Тема: Самоделно изработени модели

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    Самоделно изработени модели

    Привет на всички!Отварям тази тема защто мисля че ще бъде интересна и ще търпи развитие.Нека всеки който е правил или ще прави да заповяда тук и да споделя информация,опит и поуки с всички нас.
    В руските сайтове има доста подобни теми но в Бг.май тази е първата а има доста какво да се пише.
    Има и хора които правят сами хелитата си и аз познавам лично един от тях и черпя познания от него.
    Лично аз в момента работя над МИ-24 полукопие с самоделна механика и започвам опит за направата на летяща механика по съосна схема.Работата обаче върви малко мудно поради липсата на лични машини и се налага да ползвам струга и фрезата на познат а и все пак кризата маи се усети и в моделизма.Успех на всички!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Казанлък
    Мнения
    1

    http://free-winds.narod.ru/

    http://free-winds.narod.ru

    това е сайта за начинаещи тук има учебно крило и "бавно" летящ самолет всичко е описано работи се с депрон 3 или 6мм

  3. #3
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Да линка е много хубав,може администратора да го премеси в друга тема или да бъде създадена такава/полезни линкове и съвети/.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Това е част от една маханика която изработих по образец и беше предвидена за МИ-24А ето го и готов(нещо като проба за качване на снимки)
    При интерес има и още.
    Последна редакция от Hristo Lozanov; 22.01.2010 на 16:14.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Здравей.
    Поздравления за проекта.
    Поеже виждам че си от Пловдив, искам да те попитам от къде си купуваш заготовките, и къде ги обработваш /на струг или фреза/?
    Неделчо Брънчев

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Главината на ротора е купена от човек че аз все още не мога да ги правя,а другото е правено на струг(фреза) при един мой познат от мене но скоро май и аз ще се сдобия с такъв.Зъбните колела ги поръчвам в една фирма до пожарната в тракия.Другите материали Д16Т от" Ангел Стоилов" или" Мастерс".Останалото е много ама много труд и мерак най вече.Тази механика излезна доста сполучливо и летеше завидно добре при условие че опита ми на пилот е доста скромен.Сега съм я разглобил и ще я ползвам като основа за изработката на съосна механика(КА-50) а МИ-24 ще получи нова но по на татък че изгубих май мерак.Доста неща са готови и скоро ще я събирам придружено със снимки разбирасе при проявено желание.Това е идеята.
    Последна редакция от Hristo Lozanov; 26.01.2010 на 18:21.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    А можеш ли да ми кажеш къде се намира това МАСТЕРС?
    Зъбните колелца колко ти струваха и каква е тази фирма, която ги изработка?
    Проявявам интерес защото имам идея да си направя сам микро офф-роуд моделче.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Извинения за закъснелия отговор ама тези дни бях много зает.Мастера се намира преди Скобелева майка в дясно до преспите на самият път в дясно не можеш да го пропуснеш.Фирмата за колелата се казва "Радина"и се намира посока пишещи машини преди ЗЗУ-то в ляво.А що се отнася за цени не мога да коментирам строго индивидуални са.Пожелавам ти успех в начинанието.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Христо, къде си пускаш моделите и познаваш ли други моделари от Пловдив? Задавам ти тези въпроси, понеже се събираме основно на 2 или 3 места около Пловдив, но май не съм те виждал и не те познавам. Би било добре седмичните сбирки да се случват с все повече участници, защото в последните години малко бе занемарено моделарското общество като такова в нашия регион.
    Георги Русинов

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Аз като начинаещ полот избирам места без много хора от съображения за сигорност и можеби все още доста притеснения в пилотирането.Многото хора ме шашкат но мога да дойда на ваши збирки да се запознаем.Иначе карам на летището във Войсил.Доста осамотено и перфектно за новообранци.Асфалтова писта и кър дати види окото равен като тепсия.Само мерак да гониш модели.



    Относно съосника до тук я докарах.
    Последна редакция от Hristo Lozanov; 02.02.2010 на 11:12.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен