+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 46

Тема: Самоделно изработени модели

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Еее ми няма как.Нищо му няма.То така става и аз много си повярвах, и единия ми модел го парладисах
    Николай

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2010
    Живее в
    гр. Сливен
    Мнения
    4

    За хелито

    Браво Христо, хареса ми. Аз изчистих проблема с прегряването на мотора. Наложи се да уплътня вентилатора с допълнителна гривна и стана. Тъкмо го отлепих от земята и скъса каре на вала за опашката.
    Ремонтирах го и сега чакам хубаво време.
    Поздрави Янчо Янков

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Янчо радвам се че си разрешил проблема!Сподели тука с колегите за твоята машина и качи някоя снимчица на пробните полети а и не само.Чуствам се единак в тази тема и се надявам такива като теб да я раздвижат малко.Поздрави и успех!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    жироскоп

    Привет на всички!Доста слушах за прослувутия жироскоп ХК401.Та и аз барабар Петко с мъжете си купих един.Разбира се в мой стил е да пробвам евтиният вариант първо защото за скъпото и качественото всеки знае и второ така има тръпка от непознатото.Монтирах го на тренировачният ми въртолет и му сложих евтина машинка да видя аз за какво иде реч.Машинката е SG 5010 аналогова с пласмасови зъбни колела и два лагера.Доста добра за цената си.Всички въртолети ми са с такива машинки и намам никакво оплакване освен че са шумни .След старта и малко предварителни настройки се оказа че лети доста добре с тази конфигурация, но радоста бе кратка машинката изгоря.Сега ще сложа една стара HS 311 да видим какво ще стане.През тези 10минути който живя машинката работеше перфектно и въртолета стоя като закован.На тези които ще кажат че тази машинка не е за жироскоп да знам но тя преди това е работила така доста часове с жиро на Е-скай и G-192 и няма забележки.Всичко това се отнася за начални полети и маневри не включващи идеята за 3D.Тези дни ще се състои пробата и ще споделя с вас резултата.
    Успех на всички и Весели празници!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    нещо ново

    Малко да размърдам нещата.Ще пиша тук в моята тема а дано да има отзиви.Преминавам на копия и полукопия след хиляди неволи и перипетии които ме научиха на доста неща в този раздел на моделизма.Сега ще приема нови предизвикателства.Проблема е че нямам много инфо относно многолопатните главини.Въпросите са:
    1.трябва ли да има демпфер на главината и ако да къде?
    2.Задължително ли е при моделите използване на електронни стабилизации при многолопатните главини
    3.как се смята ъгълът на предварение на автомат-наклонителя.Метода с проба грешка го знам
    Само да спомена че става дума за големи модели с двг и лопати 700мм.
    Очаквам всякаква информация по въпроса.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Няма ли някой да помогне?Толкова ли е труден този въпрос?
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен