+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 46

Тема: Самоделно изработени модели

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Тези дни по празниците се хванах и направих ново задно управление на учебният ми въртолет.Мисля че се получи добре с новите държачи на лопатите и нови експериментални лопати.В неделя ще правя проби и ако резултата е добър ще споделя технологията.Цената на която излезе всичко е направо символична.


    Успех на всички!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Радугата си има вече и аспух и е готова за качване на хеликоптера.Изработен от Д16Т тръба ф40 разтъргана за олекотяване и заварен преход от същия материал,фрезован и ето резултата.Запалих я на стенд и о боже то не е мотор а направо звяр.Явно колегата който го преработи доста си е поиграл да го направи читав за използване за хели майстор е.



    Поздрави!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Радугата си има вече въртолет.Днес го монтирах запалих и настроих и е готов за първият си полет.Звучи с така направеният му заглушител доста приятно поне за мен.Модела вече е 100%оригинален и мога да се похваля че имам ретро въртолет в оригинарлен вид само на 20години.






    А това е снимка от тестовият полет с експерименталните задни лопатки.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  4. #4
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Христо,има големи разлики в това което сглобяваш и това което показваш в полет.Помисли!!!
    Петър Славов

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Нормално е да има разлики защото са два отделни модела.Единият който зглобявам е Темпо 10РС и го правя за кеф и тръпката да го реставрирам и за 1-2 полета в годината а другият същият но много преработен и служи за учебно каране и експерименти.Доста е алуминиев вторият и много по здрав.До този момент има около 10 краша и деситки ремонти по него но се държи.Мотора е Вебра на незнайно колко часа ама пали и все още има запас от мошност за учебни полети.Даже ако се вгледате ще забележите и доста кабелни превръзки по ските че то май ми писна даги римонтирам всяка седмица.Ако съм заблудил аудиторията Моля да бъда извенен не е нарочно просто като направя нищо и пускам в темата и вярно стана каша.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    2

    Шапка ти свалям Христо! Моделите са разкошни, браво! Аз имам въпрос относно цената на струга който си купил от Баумакс? Предлага ли се и с фрезова надстройка? Мерси педварително за инфото.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Стругчето се продава без приставка но по принцип не е проблем да се изработи.Цената му е 1000лв.В този ред на мисли аз си го направих но нямам малко менгеменце (машино) и ако някой има излишно ще бъда благодарен.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен