+ Ново Мнение
Страница 4 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 46

Тема: Самоделно изработени модели

  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    2

    Шапка ти свалям Христо! Моделите са разкошни, браво! Аз имам въпрос относно цената на струга който си купил от Баумакс? Предлага ли се и с фрезова надстройка? Мерси педварително за инфото.

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Стругчето се продава без приставка но по принцип не е проблем да се изработи.Цената му е 1000лв.В този ред на мисли аз си го направих но нямам малко менгеменце (машино) и ако някой има излишно ще бъда благодарен.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Здравейте!От доста време не съм писал ама пусто време все не стига.Сега съм командировка и вечерите сами по свободни и ще представя някои стари неща които съм направил през изтеклият сезон.
    Малко предистория:Модела които наричам тренировачен беше с мотор Вебра,но за съжаление сдаде багажа след груби сметки 100-120часа и се наложи подмяната му с друг.Досещате се че най лесно беше нов хели мотор ама не е интересно.Закупих мотор Моки втора употреба триканално сегментно.


    Uploaded with ImageShack.us
    Имах упасения че ще имам проблем с прегряването и реших да го подобря защото оригиналното малко е слабо.Благодарение на колегата Теодор който ми подари турбинка и охлюв от Вигор започна работата.


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us
    Както се вижда основата на центробежният съединител и турбинката беше изработена на наво защото орг.затапваше турбината от горе и нямаше достъп на прясен въздух.Освен това се оказа и мястото че е ограничено и пострада рамата на хелито.Имах притеснения че ще се усуква но ми даде кураж че стоиката са машинките ще затвори контура.


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us
    При тази интервенция всичко си стана точно.


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us
    И накрая един правен от мен аспух по утвърдена схема


    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us
    Резултата е добър мотора се държи добре но страда от липсата на голям запас от мощност и освен за тренировки за висене и хоризонтални полети не става,но от авио мотор на незнай годинини какво повече?Мотора не загрява изобщо без никакво допълнително оребрение и цяло лято си фърках с него.
    Утре ако остане време ще пусна инфо за една нова моя играчка.Успех на всички!
    Последна редакция от Hristo Lozanov; 22.11.2010 на 20:52.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Този мотор се нуждае от добър резонансен ауспух, за да даде максималната си мощност. Без тръба, моторът е много слаб. Ако е този, за който го мисля, преди да отиде у Иван, беше мой. Възможно е и да греша, но в Пловдив подобни МОКИ-та нямаше много... Сложи истински хели-ауспух за 60-90 и сулукът му ще дойде.
    Георги Русинов

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Благодаря за коментара!Мотора не е от Ванката а от Моделистика го купих но не помня точно от кой.За резонанс няма нужда като знаеш как карам
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Като стана дума за каране ето уменията ми върху новият ми хеликоптер Вигор:


    Uploaded with ImageShack.us
    Иначе беше голям красавец.Закупен от форума частично зглобен и много части за него .Зглобих го и го обурудвах и след като го настроих и облетях ми дойде куража и резултата е на леце.


    Uploaded with ImageShack.us
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  7. #37
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Еее ми няма как.Нищо му няма.То така става и аз много си повярвах, и единия ми модел го парладисах
    Николай

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2010
    Живее в
    гр. Сливен
    Мнения
    4

    За хелито

    Браво Христо, хареса ми. Аз изчистих проблема с прегряването на мотора. Наложи се да уплътня вентилатора с допълнителна гривна и стана. Тъкмо го отлепих от земята и скъса каре на вала за опашката.
    Ремонтирах го и сега чакам хубаво време.
    Поздрави Янчо Янков

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Янчо радвам се че си разрешил проблема!Сподели тука с колегите за твоята машина и качи някоя снимчица на пробните полети а и не само.Чуствам се единак в тази тема и се надявам такива като теб да я раздвижат малко.Поздрави и успех!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    жироскоп

    Привет на всички!Доста слушах за прослувутия жироскоп ХК401.Та и аз барабар Петко с мъжете си купих един.Разбира се в мой стил е да пробвам евтиният вариант първо защото за скъпото и качественото всеки знае и второ така има тръпка от непознатото.Монтирах го на тренировачният ми въртолет и му сложих евтина машинка да видя аз за какво иде реч.Машинката е SG 5010 аналогова с пласмасови зъбни колела и два лагера.Доста добра за цената си.Всички въртолети ми са с такива машинки и намам никакво оплакване освен че са шумни .След старта и малко предварителни настройки се оказа че лети доста добре с тази конфигурация, но радоста бе кратка машинката изгоря.Сега ще сложа една стара HS 311 да видим какво ще стане.През тези 10минути който живя машинката работеше перфектно и въртолета стоя като закован.На тези които ще кажат че тази машинка не е за жироскоп да знам но тя преди това е работила така доста часове с жиро на Е-скай и G-192 и няма забележки.Всичко това се отнася за начални полети и маневри не включващи идеята за 3D.Тези дни ще се състои пробата и ще споделя с вас резултата.
    Успех на всички и Весели празници!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен