+ Ново Мнение
Страница 3 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 46

Тема: Самоделно изработени модели

  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    34

    Хели

    Здравейте,
    Темата е много интересна,но за да започнеш такъв проект си е нужен и кураж,затова и мненията ги няма много,много.И аз имам чертеж на хеликоптер(може и да е същитият като на Г-н Лозанов) но ще го кача и ако на някой му харесва да дерзае.В архива са три файла.Оригинала е за AutoCAD,но аз съм ги преработил за CorelDRAW и за ADOBE READER,според наличната Ви програма.Сами ще видите,че чертежът е доста разхвърлен,най-вероятно е работен чертеж. Лично аз съм се заел да го систематизирам,да премахна излишните неща и да е по-разбираем.След като съм готов ще го кача и него.Друг е въпросът дали ще влезе в производство

    http://dox.bg/files/dw?a=b8a5ea2992
    Димитър Иванов Тодоров

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Да това е бензиновото хели има и нитро качи и него.Чертежа е направо разкошен но си прав иска се доста труд.В руски сайт го видях направено от там и дръпнах чертежа.Добре изглежда модела.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Ето и някоя и друга снимка на руският въртолет все още с РОСИ мотор.Оригиналният ще кача другата седмица и тогава повече снимки.




    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    гр.Трявна
    Мнения
    3

    поздравления

    приветствам тези които сами си изработват моделите а ни като някои купува го от магазина и хоп аз съм маделист.е по някога е нужна помоща на някои друг моделист защото не всеки има достъп до техника -стругове фрези и т.н . не че не може да го направе а че няма къде.дано да са повече хората като тебе за да се завърне моделизма а не да процъфтява търговията

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    с. Лесидрен
    Мнения
    9

    Ха....Ицо говори явно за моя милост.Верно е че и аз имам такава машина в оригиналния и вид.Харесва ми много и благодарение наи вече на неговите съвети и помощ както и на съветите на други приятели успях да го докарам до летателно състояние за което много благодаря.Верно е че си стои сега в момента на шкафа но то е защото аз все оше не мога да го карам като хората,а и няма с кой.А машинката ми е прекалено влязла под кожата за да жзема да я троша безотговорно.Вече претърпя едно леко падане с незначителни щети и е оправено всичко по него но все пак аз не бързам.Аз и както казват хората на час по лъжичка пак е нещо...Ще се науча да го карам де.Поставил съм си го за цел.Ето един интересен линк за въпросния модел както и клип с първия полет на моя хеликоптер.Пилот е другия Ицо (Христо Христов) от Ловеч.

    http://forum.modelka.com.ua/index.php?showtopic=11181

    http://forum.modelka.com.ua/index.ph...ic=11181&st=20

    Ето и малко видео: http://www.youtube.com/watch?v=LGC9eqs3tVI

    Ето и тема за въпросния модел в другия форум:

    http://modelistika.com/showthread.php?t=4302

    Поздрави на всички!
    Тодор Попов

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Тези дни по празниците се хванах и направих ново задно управление на учебният ми въртолет.Мисля че се получи добре с новите държачи на лопатите и нови експериментални лопати.В неделя ще правя проби и ако резултата е добър ще споделя технологията.Цената на която излезе всичко е направо символична.


    Успех на всички!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Радугата си има вече и аспух и е готова за качване на хеликоптера.Изработен от Д16Т тръба ф40 разтъргана за олекотяване и заварен преход от същия материал,фрезован и ето резултата.Запалих я на стенд и о боже то не е мотор а направо звяр.Явно колегата който го преработи доста си е поиграл да го направи читав за използване за хели майстор е.



    Поздрави!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Радугата си има вече въртолет.Днес го монтирах запалих и настроих и е готов за първият си полет.Звучи с така направеният му заглушител доста приятно поне за мен.Модела вече е 100%оригинален и мога да се похваля че имам ретро въртолет в оригинарлен вид само на 20години.






    А това е снимка от тестовият полет с експерименталните задни лопатки.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  9. #29
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Христо,има големи разлики в това което сглобяваш и това което показваш в полет.Помисли!!!
    Петър Славов

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Нормално е да има разлики защото са два отделни модела.Единият който зглобявам е Темпо 10РС и го правя за кеф и тръпката да го реставрирам и за 1-2 полета в годината а другият същият но много преработен и служи за учебно каране и експерименти.Доста е алуминиев вторият и много по здрав.До този момент има около 10 краша и деситки ремонти по него но се държи.Мотора е Вебра на незнайно колко часа ама пали и все още има запас от мошност за учебни полети.Даже ако се вгледате ще забележите и доста кабелни превръзки по ските че то май ми писна даги римонтирам всяка седмица.Ако съм заблудил аудиторията Моля да бъда извенен не е нарочно просто като направя нищо и пускам в темата и вярно стана каша.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен