Не е редно да се критикуват организаторите за това, че събират такси. Едно такова състезание изисква много тежка организация и много много разходи на пари, време и нерви. Всички членове на клуба-домакин губят по много човекодни в полагане на труд по организацията. Има и много финансови разходи, които членовете на клуба покриват с лични средства. Сумата може да достигне до няколкостотин лева на човек. Състезателните такси доникъде не стигат. С тях най-много да се заплати на съдиите и да се купят купи, медали и грамоти. Всичко останало поемат организаторите, за което никой не им казва БЛАГОДАРЯ. Нещо повече - винаги се намират неблагодарници, които дори критикуват, че някой им е поискал пари колкото за 1-2 кутии цигари.

Аз съм участвувал в организацията на няколко състезания и съм много наясно кое колко струва. И съм сигурен, че в това състезание организаторите ще потънат с няколко хиляди лева.

Истината е, че такива състезания се организират не заради парите, а заради това да се съберат много сподвижници на едно място и взаимно да си доставят удоволствие един на друг. И при това положение е редно поне малко от малко да помогнат финансово на организаторите.

Имам следния въпрос към Ajcinema и към Gabriel Dimitrov:
1. Ако вие трябваше да организирате състезание, което общо струва между 3 и 5 хиляди лева, щяхте ли да го направите безплатно за състезателите и да платите целия масраф от джоба си?
2. Как ще се почувствате, ако въпреки големите жертви, които сте направили, някой вместо да каже БЛАГОДАРЯ, започне да ви критикува и да прави обидни намеци?